Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ar Andrea Bočelli Rīgā uzstāsies vairākas mūzikas zvaigznes

  • Raksts
  • Foto
Foto: Publicitātes foto

Jau pēc nepilnām divām nedēļām Rīgā, Mežaparka Lielajā estrādē, ar vienīgo solokoncertu Baltijas valstīs viesosies viens no visu laiku izcilākajiem operdziedātājiem Andrea Bočelli. Pasaulslavenā tenora koncertu kuplinās vairākas izcilas mūzikas zvaigznes.

Kopā ar Andrea Bočelli Rīgā uzstāsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris itāliešu diriģenta Marčello Rotas vadībā, Lietuvas Nacionālās operas un baleta teātra koris, kā arī vairāki izcili solisti — soprāni Inese Galante un Marina Rebeka, kā arī baritons Džanfranko Montresors.

Inese Galante, viena no pasaulē pazīstamākajām latviešu operdziedātājām, piekritusi uzstāties Andrea Bočelli koncertā, neraugoties uz savu aizņemtību Stokholmas Karaliskajā operā, kur pašlaik norisinās gatavošanās operas «Pīķa dāma» pirmizrādei 28. augustā. Saspringtā izrāžu grafika dēļ dziedātāja varēs ierasties Rīgā tikai 5. septembrī un jau nākamajā dienā dosies atpakaļ uz Stokholmu.

Eiropā lieliski novērtēto operdziedātāju Marinu Rebeku Andrea Bočelli pārstāvji uzrunājuši un uzaicinājuši uzstāties jau tenora solokoncertā Krievijā, taču šī uzstāšanās nav notikusi, tāpēc ciešāka sadarbība aizsāksies tikai dziedātājas dzimtajā pilsētā Rīgā 5. septembrī un turpināsies vēl vairākos koncertos Lielbritānijā.

Ar Andrea Bočelli vairakkārt sadarbojies diriģents Marčello Rota, kas ir biežs un gaidīts viesis visprestižākajos Eiropas operu namos, kā arī izteiksmīgais itāliešu baritons Džanfranko Motresors.

Mežaparka Lielajā estrādē izskanēs Verdi, Bizē, Pučīni un Mocarta kompozīcijas, kā arī tradicionālās neapolitāņu dziesmas, kas izcilajam tenoram tuvas kopš bērnības. Neizpaliks arī muzikāli pārsteigumi.

Andrea Bočelli Latvijā ieradīsies 5. septembrī ar īpašu čarterreisu no Itālijas. Mežaparka Lielās estrādes sagatavošana koncertam sāksies krietni agrāk — jau nedēļu pirms koncerta Rīgā nonāks trīs kravas furgoni ar skatuves aprīkojumu, kā arī tehniskā komanda, kas to apkalpo. Koncerta tehnisko prasību saraksts ir plašs un sarežģīts, un, lai to pilnībā nodrošinātu, gaismas aparatūra tiks īrēta Čehijā, bet daļa apskaņošanas iekārtu atceļos uz Rīgu no Anglijas. Dziedātājs koncerta laikā izmanto īpašus mikrofonus, kas jau pasūtīti no Itālijas.

Īpaša vērība jebkurā Andrea Bočelli koncertā tiek pievērsta skaņas kvalitātei, tāpēc arī Mežaparka Lielajā estrādē vairākas dienas pirms koncerta sāksies aparatūras uzstādīšana un testēšana. 24 stundas pirms koncerta sākuma notiks galvenais skaņas tests, kura laikā tiks pārbaudīts skanējums katrā (!) sēdvietā un stāvvietu zonā.

Lai arī koncerts sāksies plkst. 20.00, ieejas Mežaparka Lielajā estrādē koncerta apmeklētājiem tiks atvērtas jau plkst. 17.00. Organizatori iesaka atstāt mājās lietussargus, fotoaparātus, dzērienu pudeles un pārtiku, jo drošības apsvērumu dēļ šīs lietas koncerta norises vietā nedrīkstēs ienest. Sliktu laika apstākļu gadījumā uz vietas būs iespējams iegādāties lietusmēteļus.

0 Komentāri