Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Grupas «Tesa un Silards» aicina uz labdarības koncertu

Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien, š.g. 7. janvārī, pl.20.00 uz labdarības koncertu «United Intimacy» telpās Ģertrūdes ielā 101a aicina grupas «Silards un Tesa».

Pasākums tiek rīkots ar mērķi palīdzēt vākt līdzekļus kohleāro implantu iegādei, kas nepieciešami grupas «Ricochet» (Krievija) vokālista dēlam Jašam – deviņus mēnešus vecam puisēnam, kas piedzimis nedzirdīgs.

Jaša tētis Aleksandrs pēdējos gadus pavadījis spēlējot vairākās grupās, vadot ierakstu leiblu, organizējot koncertus un tūres, to skaitā arī Rīgas grupām «When My Authorities Fall», «Tesa un Silards», un visu savu brīvo laiku veltot mūzikai. Tāpēc viņam vēl jo grūtāk ir apzināties, ka neko no tā viņš nespēs nodot vai izskaidrot savam dēlam.

Kohleārais implants tiek uzskatīts par nozīmīgāko sasniegumu dzirdes problēmu risināšanā kopš dzirdes aparātu ieviešanas, bet kā visas jaunākās tehnoloģijas tas maksā dārgi – 30 000 dolāru vienai ausij –, nerēķinot ceļa, pēcoperācijas un rehabilitācijas izdevumus. Protams, pašas tehnoloģijas neveic brīnumus – ir jāiegulda pamatīgs darbs, lai tas dotu panākumus. Vecāki jau tagad atsakās no visām brīvā laika aktivitātēm un ir gatavi arī turpmākos gadus veltīt tikai mazā Jašas attīstībai. Lieki piebilst, ka nepieciešamo summu savākt neizdodas tik ātri, lai gan neticami daudz ir saziedots labdarības koncertos Krievijā. Arī Jašas ģimene, bez šaubām, ir ieguldījusi visus pieejamos līdzekļus, taču katra diena bez implanta puisēnam ir zaudējums. Pētījumi rāda – jo ātrāk bērnam ievieto kohleāro implantu, jo lielākas iespējas apgūt valodu.

Mēs ticam, ka Jaša būs ļoti uzcītīgs un iemācīsies gan runāt, gan saklausīt skaņas, taču mēs varam viņam šo uzdevumu atvieglot, savācot summu, kas vismaz par vienu dienu tuvinās Jašu kohleārajam implantam – brīnišķīgajai skaņu pasaule, kas mums šķiet tik pašsaprotama. Atbalsti Jašu arī Tu, atnākot uz koncertu 7. janvārī.

0 Komentāri