Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Britu karaļnama cienīts mūziķis uzstāsies Rīgā

Foto: Publicitātes foto

9. decembrī kinoteātra «Rīga» Lielajā zālē notiks sarodista Akaša Sergeja Ancupova un tablista Sandžu Viršnu Sahai (Benaresa) Ziemeļindijas klasiskās mūzikas koncerts «Sinerģija», kas tiek veltīts Indijas klasiskās mūzikas skolas «Sarasvati» atklāšanai Rīgā.

Akašs Sergejs Ancupovs, pasaulē slavenā muzikanta Amdžada Ali Hāna māceklis, ir labi pazīstams Latvijā. Muzikālā izsmalcinātība, ritmiskā virtuozitāte un brīvība piesaista viņa koncertiem Indijas un garīgās mūzikas klausītājus.

Sandžu Viršnu Sahai, Benaresas tablas spēles skolas patriarha Pandita Šarda Sahai dēls, jau sestajā paaudzē dāvā pasaulei šo izsmalcināto mākslu. Sandžu Viršnu Sahai savā pirmajā koncertā uzstājās deviņu gadu vecumā un kopš tā laika ir kļuvis par virtuozu, spožu izpildītāju, kam aplaudē visprestižākajās Eiropas, Āzijas un Amerikas koncertzālēs. Viņš muzicējis Ņujorkas Karnegihollā, Londonas Alberthollā, arī Soltleiksitijas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā. Anglijas karaliene Elizabete II un Velsas princis Čārlzs aicinājuši Sandžu Sahai sniegt viņiem privātus koncertus.

Sandžu Sahai ir ne tikai virtuozs un izsmalcināts muzikants, viņa personība ietver sevī dzīves enerģijas lādiņu, kas gūts dzimtajā Benaresā (zināma arī kā Varanasi) — pilsētā, kas ir dārga hinduistiem, džainiem, budistiem un musulmaņiem. Benaresai hinduistu dzīvē ir tāda pati nozīme kā Vatikānam katoļticīgajiem — tā ir vissvētākā hinduisma pilsēta un braminu zināšanu krātuve.

Koncerta nosaukumā «Sinerģija» ietverta dziļa filozofiska un mistiska nozīme. «Sinerģija» (no grieķu synergeia — 'kopēja rīcība') mūsdienu izpratnē ir pūliņu apkopošana, kas dod daudzkārt lielāku rezultātu nekā vienkārša spēku summēšana. Taču sākotnēji ar šādu jēdzienu apzīmēja cilvēka un Dieva savienību daiļradē, lai īstenotu dievišķo ieceri par pasaules un cilvēces glābšanu — dievišķās žēlastības un cilvēciskās brīvības saplūšanu. Īpaši mūzikā tā apliecinās ar vislielāko dzīvinošo un acīmredzamo spēku.

Koncerta sākums plkst. 19.00.Biļetes var iegādāties «Biļešu servisa» kasēs un kinoteātra «Rīga» kasē.Biļešu cena — no 7 līdz 15 latiem; studentiem un pensionāriem — 5 lati.

www.sarod.eu

0 Komentāri