Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vecrīgas kafejnīca «Leningrad» gatavojas vērienīgām svinībām

Foto: Publicitātes foto

Vecrīgas kafejnīcas «Leningrad» draugi kafejnīcas dzimšanas dienu svinēs 21. martā Dzelzceļa muzejā, portālu «Apollo» informēja pasākuma rīkotāji.

Pastāvēšanas pirmajā gadā padomju laika dzīvokļa stilā iekārtoto kafejnīcu «Leningrad» Kalēju ielā kā tikšanās vietu iecienījuši gados un sirdī jauni radoši cilvēki, kuru pulkā netrūkst oriģinālu, pieredzējušu un pazīstamu mūziķu. To apliecinās kafejnīcas draugu koncerts «Leningrad» dzimšanas dienā — uz skatuves būs pārstāvēti gan apmeklētāji, gan personāls.

Dzērienus, mūziķu akustiskās uzstāšanās, dīdžeju priekšnesumus, dzejas lasījumus un vizuālo mākslu kafejnīca «Leningrad» jau gadu aicina baudīt padomju laika dzīvokļa atmosfērā, ļaujot apmeklētājiem justies kā desmitiem gadu sena saviesīgās dzīves epicentra daļai.

Darbības pirmajā gadā «Ļeņingradas» mājīgumu atzinīgi novērtējis tik kupls ļaužu pulks, ka dzimšanas dienas koncertā kafejnīcas telpās tam būtu daudz par šauru. Tāpēc dzīves pirmo gadskārtu «Leningrad» 21. martā kopā ar vairāk nekā 10 grupām un solomāksliniekiem svinēs Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā, kur muzikālas un citas aktivitātes uz divām skatuvēm ritēs no pulksten 17 visu nakti.

Koncerta dalībnieku skaitā būs latvju roka vecmeistari «Linga», pankroka brīnumbērni «Tumors», heavy postroka speciālisti «Tesa» (kopā ar ģitāristu Edgaru Rubeni viņi piedāvās īpašu programmu, kas tapusi festivālam «Skaņu mežs»), ska veterāni «Voiceks Voiska» un viņu ne mazāk aizrautspējīgie kolēģi «Kuchenbeat», hardcore eksperimentētāji «Kriegopfer», stoner/hardcore uzticīgie sekotāji «9Horizon», powerpop pozitīvās enerģijas pārpilnie «Crowd», jauns elektronisks projekts «No Support Electro», kura mūzikā saklausāms gan drum&bass, gan džezisks piesitiens, mazās Mālpils pazīstamo roktradīciju turpinātājs «Apēdājs» un jautru jauniešu pulciņš «V.I.P.P. Basbočka», kas savus pirmos mēģinājumus punk jomā paškritiski dēvē par šlāger-metal-core jeb vienkārši «optimistisko debilismu».

Rokmūzikas lielvalsti Somiju pārstāvēs melodiskā roka kolektīvs «Foto» un ekscentriskais sintezatora, basģitāras un bungu trio «Folke Westside» (viņi savu skanējumu raksturo kā «Nintendo» datorspēļu konsoli, kas atklājusi pankroka valdzinājumu).

Būs domāts arī par to, lai interesanti būtu visu vecumu apmeklētājiem (ieeja bērniem līdz sešu gadu vecumam ir bez maksas). Svinību Mazajā zālē svētku vakarā būs aicināti tie, kam tuva dzeja un akustiska muzicēšana. Te ritēs «Leningrad» notiekošā Latvijas patiesāko dzejnieku vakara «Dzejas zveja» izbraukumsesija. Andra Zeibota, Andra Hirša, Arta Ostupa, Arvja Viguļa, Santas Skujiņas, Agneses Rutkēvičas, Justīnes Jaunpaules un citu runātā poēzija mīsies ar Goran Gora, «Leningrad» bārmeņa Mārtiņa Vatera, Egona Kronberga, Kristīnes un Edgara Kārklu un hardcore skatuves barda Zaķa muzikāliem priekšnesumiem.

http://www.leningrad.lv

http://www.bilesuserviss.lv

0 Komentāri