Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas mūziķu domas par «Mumiy Troll»

Tuvojoties rokgrupas «Mumiy Troll» koncertam vissirsnīgākajā gada dienā 14. februārī «Arēnā «Rīga»», arī Latvijas slavenākie mūziķi novēl vislabāko... Savas domas izteica tie, kas savulaik sadarbojās ar grupu «Mumiy Troll», kā arī tie, kas zina, kur slēpjas Iļjas Lagutenko iedvesmas avots.

Mūziķiem uzdotie jautājumi:

  • Kādu rezultātu devusi sadarbība ar grupu «Mumiy Troll»?
  • Kāds ir tavs iespaids par «Mumiy Troll» kā izpildītājiem?
  • Vai iespaids ir mainījies pēc kopīgā darba?
  • Ko par viņiem vari pateikt kā par cilvēkiem?
  • Vai tev būtu interesanti nākotnē atkal izveidot kopīgu sadarbību?
  • Kā «Mumiy Troll» mūzika tevi ir iespaidojusi?
  • Ko domā par tagadējo grupas «Mumiy Troll» darbību?
  • Kādi tev pašam ir nākotnes radošie plāni, ar ko iepriecināsi klausītājus?

Gustavo:

«Sadarbība ar «Mumiy Troll» tajā laikā iedvesmoja grupu «Fact» rakstīt dziesmas krieviski. Viņi ir profesionāļi ar lielo «P», strādā ar visu atdevi un enerģiju, ko var sajust. Tie ir cilvēki, ar plašu redzesloku, ar kuriem vienmēr ir interesanti pavadīt laiku. Būtu interesanti nākotnē atkal izveidot kopīgu sadarbību, un gan jau mēs kaut ko sadomāsim. Jā, un vienā no viņu koncertiem es pat noģību. Domāju, ka «Mumiy Troll» ir īsti radoši cilvēki un vienmēr ir meklējumos, un tas ir labi.»

«Man pašam ir plāns pabeigt savu trešo studijas albumu «3. elpa» līdz pavasarim. Tagad jau iepriecinu klausītājus ar savu jauno singlu «Plus/mīnus».»

Renārs Kaupers:

«Es spilgti atceros, kā pirms gadiem desmit stāvēju klubā «Zero zona» skatītāju pūlī vienā no pirmajiem «Mumiy Troll» koncertiem Latvijā, un domāju: «Neticami, man ir sajūta, ka mēs spēlējam un es to visu skatos.» Es sajutu kaut ko ļoti radniecisku ar šo grupu un tās solistu. Drīz pēc tam mēs ar Iļju iepazināmies, vēlāk iepazināmies arī ar pārējiem «mumijiem», un šī draudzība turpinās līdz pat šai dienai, un, visticamāk, tā arī nekad nebeigsies. Viņi ir brīnišķīgi muzikanti un arī cilvēki. Nešaubīgi, «Mumiy Troll» parādīšanās deviņdesmito gadu vidū bija kaut kas ļoti spilgts un oriģināls gan muzikāli, gan tekstos, arī videoklipos, un, protams, pāri visam Lagutenko harisma un apburošais smaids. Lai arī esmu ar abām rokām par attīstību un drosmīgiem eksperimentiem, man godīgi jāatzīst, ka labprātāk klausos viņu pirmos albumus «Морская» un «Икра», arī «Меамуры». Lai arī ar Iļju esam tik ilgi pazīstami, interesanti ir tas, ka neviens kopdarbs «mumijiem» un «Vētrai» pagaidām nav nobriedis. Tad jau būs kā tajā multenītē par krokodilu Genu, kur dziedāja: «Hу, а лучшее конечно впереди...»

Ozols:

«Man patīk viņu mūzika un tas, kā viņi to pasniedz, iesaiņo. Man liekas, ka viena no labākajām krievu pop/rock grupām.»

Par «Mumiy Troll» grupas dalībniekiem Ozols saka: «Все хорошо! Man liekas, ka forši, ka šis koncerts notiks, jo gan grupai patīk Latvija, gan Latvijai «Mumiy Troll».»

Yana Kay:

«Tā ir grupa ar ļoti oriģinālu un atklātu daiļradi, viņi ne no kā nebaidās, viņi ir brīvi un neatkarīgi, un tas man viņos patīk. Bet tajā pašā laikā viņi ir ļoti vienkārši un jauki puiši. Patiesībā, pirms tikšanās personiski, es maz ko par viņiem zināju. Par viņiem, protams, zināju, bet viņu daiļradei līdz nesekoju. Kādi man viņi likās pirms iepazīšanās — tādi prikolīgi jauni cilvēki, kādi viņi arī ir. Bet pats galvenais, ka viņi ir ļoti profesionāli muzikanti un sirsnīgi cilvēki, kuri neceļ sevi augšā uz pjedestāla. Esmu kārtējo reizi pārliecinājusies, ka, uzstājoties kopā ar augstas klases profesionāļiem, mūziķiem, kas spēlē dzīvajā, ir nepārspējama bauda.»

14. februārī Rīgā «Mumiy Troll», saglabājot savas tradīcijas, iepriecinās visus ar jaunu un neordināru iesildošo grupu no Latvijas «Laime pilnīga».

Ozols: «Man patīk šī grupa. ..viena no pēdējā laika interesantākajām jaunām LV rokgrupām.»

Gustavo: ««Laime pilnīga» izceļas ar to, ka savā žanrā ir ļoti prasmīga. Manā izpratnē pats svarīgākais ir noskaņa, gan melodija, gan vārdi, gan enerģija. Viņi precīzi pārstāv 70. gadu mūziku, protams, ar šā laika ietekmi, bet mūzikai ir pilnvērtīga noskaņa un enerģija, un tas ir pats svarīgākais.»

0 Komentāri