Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā ieradīsies dinozauri

Decembrī «Arēnā «Rīga»» ieradīsies «lielizmēra» izrāde, kas izveidota, balstoties uz pasaules slaveno aizvēstures dinozauru dzīvi attēlojošo BBC televīzijas dokumentālo seriālu.

Nepieredzēta izmēra teatrālais šovs ar reāla izmēra dinozauriem — «Pastaiga ar dinozauriem» — ir iespaidīgākā ģimenes izrāde, kas jebkad izveidota kā iekštelpu uzvedums.

Balstoties uz ārkārtīgi populāro BBC seriālu «Walking with Dinosaurs» («Pastaiga ar dinozauriem»), izveidotais šovs ir pasakains, vēsturisks un izglītojošs ceļojums atpakaļ laikā, iepazīstinot skatītāju ar evolūciju, tā laikmeta klimatu, kontinentu un okeānu veidošanos. Izrādē kā efekti izmantoti vulkānu izvirdumi, skatītājiem ir iespēja redzēt arī lielo komētu, kas ietriecās zemē, un sekas, kā dēļ šie unikālie eksemplāri negaidīti izmira pirms 65 miljoniem gadu. Šova galvenie varoņi ir reāla izmēra dinozauri savā reālajā vidē, kur redzami cīņas skati, kustības, emocijas un dzirdamas skaņas.

20 miljonus vērtajā šovā piedalās 16 ar speciālām tehnoloģijām vadāmi milzu dzīvnieki to patiesajā izmērā, sākot no Tyrannosaurus Rex līdz lielākajam pa pasauli staigājušajam radījumam visā vēsturē — Brachiosaurus, kura garums sasniedz 17 metrus.

Visā izrādē izmantotās tehnoloģijas un risinājumus izstrādājuši zinātnieki un kvalificēti dizaineri. Milzu reptiļu dzīvi, kustības, emocijas un balsi uz skatuves ar datoriem un modernajām tehnoloģijām vada 150 cilvēki.

Dinozauri un visa tehnika uz Latviju tiks atvesta ar 27 lielām kravas automašīnām. Tā acīmredzami ir lielākā kravas automašīnu karavāna, kas jebkad pārvadājusi vienu iekštelpu šovu.

Izrādi iekštelpu tūrei sagatavojuši nozares lielākie profesionāļi, balstoties uz BBC seriālu. Šova režisors ir kulta mūzikla «Chicago» producents Skots Feriss, mākslinieciskais vadītājs Viljams Mejs (Holivudas hita, vēsturiskā stāsta «Nārnijas daba» producents), radošais vadītājs Sonijs Tilders (veidojis «Zvaigžņu karu: Epizode III. Situ atriebība» un «Pītera Pena» tēlus).

«Šo izrādi nevar raksturot citādi kā grandiozu,» sacīja Igaunijas izrāžu preses pārstāvis Reno Hekonens. «Vai varat sevi iedomāties stāvam blakus dinozauram? Nevis vienkārši maketam vai modelim, bet gan blakus dzīvai radībai, kas izskatās, kustas un darbojas kā īsta! Tās ir neaprakstāmas emocijas, kaut kas pilnīgi jauns un ārkārtīgi aizraujošs. Tas ir apmēram tā, it kā vēstures grāmata un Holivudas filma pārvērstos realitātē. Tas acīmredzot ir iemesls, kāpēc tā ir ieguvusi tik lielus panākumus visā pasaulē,» piebilda Hekonens.

BBC televīzijas seriāls «Walking With Dinosaurs» ieguvis sešas slavenās «Emmy» godalgas, un to redzējuši gandrīz 700 miljoni televīzijas skatītāju visā pasaulē. «Walking With Dinosaurs» Eiropas turneja, kas sāksies jūlijā, jau iepriekš saņēmusi lielu publikas atsaucību. Tikai ASV šo lepno dinozauru izrādi noskatījušies jau vairāk nekā divi miljoni cilvēku.

Gada grandiozākā iekštelpu izrāde Latvijā sāksies 2. decembrī. Pārdošanā tiks laistas piecas izrādes, un uz katru šovu plānots pārdot 3000 biļešu. Izrādes ilgs līdz 6. decembrim. Biļetes pārdošanā būs, sākot no piektdienas, 6. marta, plkst. 10.00 «Biļešu servisa» pārdošanas punktos un «Statoil» degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā. Šova biļešu cena ir no 18,50 latiem. Tiks piemērotas atlaides skolām. Bērniem vecumā līdz diviem gadiem ieeja būs bez maksas.

0 Komentāri