Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā koncertēs ģitārspēles virtuozs Tonijs Emanuels

Šogad Lielajā Piektdienā, 10. aprīlī, Rīgā, «Lielajā ģildē» uzstāsies viens no visu laiku pasaules izcilākajiem akustiskās ģitārspēles virtuoziem — Tomijs Emanuels c.g.p., sertificēts ģitāras spēlētājs.

«Vislabākais ģitārists, ko jebkad esmu dzirdējis,» tā par Tomiju Emanuēlu saka Ēriks Kleptons.

«...Ritms, ritms, RITMS... jā, gribas lēkt kājās, gribas kustību, deja nebūtu pareizais vārds — tā tomēr prasa noteiktus rāmjus, bet šeit der tikai improvizācijas. Mūzika ņirb, viļņo, ietriecas skatītāju zālē, un seko emociju atsitiens atpakaļ — skatuves virzienā, atkal viens vilnis un vēl. Sajūta kā ienirstot caurspīdīgā ūdenī, milzīgā ātrumā apkārt sagriežas krāsu, skaņu virpulis, nepārtraukta kustība, skaņu viļņi veļas pāri, gremdējot, ceļot.

Pirksti ņirb pār stīgām neticamā ātrumā. Brīžam kustība pierimst, lai mirkli vēlāk, kad liekas, jau tūlīt, tūlīt tā aprausies, sekotu jauns kāpinājums. Asprātīgi ietverot pazīstamu kompozīciju variācijas, kombinējot, veidojot pārejas un asociācijas....» tā par Tomija Emanuēla pirmo uzstāšanos Latvijā Kongresu namā savā recenzijā rakstīja Ingrīda Ivane (17.05.2007. «Easyget»).

Skatītājiem būs reta iespēja redzēt un dzirdēt koncertā leģendāro pirkstiņspēles (fingerstyle) tehnikas pārstāvi. Tomija Emanuela līdz pilnībai izkoptā spēles tehnika, virtuozitāte, dvēseliskums, kā arī lieliskais skatuves šovs pilnībā pārņem klausītāju savā varā.

Tomijs Emanuels sāka spēlēt četru gadu vecumā, kad viņu paņemt ģitāru rokā iedrošināja kāds cits ģitārspēles virtuozs nelaiķis Čets Atkinss. Savu profesionālo karjeru viņš sāka sešos gados. Šo gadu laikā ar savu talantu Emanuēls iekarojis ne tikai dzimto Austrāliju, bet arī miljoniem pielūdzēju visos kontinentos.

Pats Tomijs savu spēles manieri sauc vienkārši — par pirkstiņstilu. Tas nozīmē, ka ģitārists spēlē uz instrumenta vienlaikus gan pavadījumu, gan melodiju (līdzīgi kā pianists spēlē klavieres). Ģitārists vienlaikus ir arī lielisks bundzinieks un mēdz uzdziedāt, un reizumis ar fantastisku veiklību pārmetas no ģitāras uz bungām, nezaudējot dziesmas ritmu un plūdumu.

Savas karjeras laikā Tomijs Emanuels ir muzicējis kopā ar tādiem izciliem mūziķiem kā Četu Atkinu, Ēriku Kleptonu, Seru Džordžu Martinu, Henku Mārvinu, Džo Velšu, Stīviju Vonderu, Noukiju Edvardu no «The Ventures», Lesu Polu, Kītu Urbanu un arī ar Leksingtonas, Dortmundas un Rietumaustrālijas simfoniskajiem orķestriem. Kā arī spēlējis Sidnejas 2000. gada olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā.

Kopš 1984. gada Tomijs Emanuels daudzkārt saņēmis dažādas mūzikas balvas un labākā ģitāristu titulu gan dzimtajā Austrālijā, gan ārvalstīs; izdevis 18 mūzikas albumus, no kuriem jaunākais ir «Center Stage» (2008).

Biļetes var iegādāties «Biļešu servisa» kasēs. Biļešu cenas pagaidām no 10 latiem.

0 Komentāri