Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Andris Poga ieguvis 1. vietu Starptautiskā diriģentu konkursā

Andris Poga ieguvis 1. vietu Starptautiskā diriģentu konkursā. | Foto: Publicitātes foto.

13. maija pēcpusdienā plkst. 17.00 tika paziņoti Starptautiskā J. Svetlanova diriģentu konkursa rezultāti. Pirmā prēmija piešķirta Andrim Pogam (Latvija), otrā prēmija - Kristofam Altštetam (Vācija) un trešā prēmija - Danielam Koenam (Izraēla). Orķestra simpātiju balvu un publikas simpātiju balvu saņems Kristofs Altštets.

2010. gada 10. maijā Francijas dienvidu pilsētā Monpeljē sākās II Starptautiskais Jevgēņija Svetlanova diriģentu konkurss. Konkursam bija iesniegti vairāk kā 350 pieteikumu, kurus izvērtējot, konkursā piedalīties tika uzaicināti 18 jaunie diriģenti, to vidū viens Latvijas pārstāvis – Andris Poga (no Latvijas bijuši seši pieteikumi šim diriģentu konkursam).

Uz konkursa otro kārtu žūrijas komisija Vladimira Aškenazi vadībā atlasīja 10 pretendentus, uz trešo kārtu – tikai piecus: Domingo Indojanu no Venecuēlas, Robertu Trevino no ASV, Kristofu Altštatu no Vācijas, Danielu Koenu no Izraēlas un Andri Pogu no Latvijas.

Rīt trim konkursa laureātiem ir paredzēti mēģinājumi ar Monpeljē simfonisko orķestri, lai sagatavotu Laureātu koncertu, kas notiks sestdienas, 15. maija vakarā. Tajā Andris Poga diriģēs P. Čaikovska Ceturto simfoniju.

Andris Poga atgriezīsies Rīgā svētdienas vakarā, lai pirmdienas rītā atsāktu darbu ar Profesionālo pūtēju orķestri «Rīga» pie sezonas noslēguma koncerta «Feel the Rhythm», kurā tiks atskaņots I. Stravinska «Svētpavasaris», N. Gothama jaundarbs «Every Day» un H. Mertensa Klarnetes koncerts ar solistu Gunti Kuzmu.

0 Komentāri