Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kanādiešu duetu «Nadja» iesildīs grupa «Tesa»

Foto: Paweł Jóźwiak

Kanādiešu eksperimentālās mūzikas dueta «Nadja» koncertu Rīgā 6. februārī ievadīs pašmāju apvienība «Tesa».

Trīs — tā jau ir grupa. Iepriekš izspēlējušies dažādās hardcore/punk apvienībās, arī «In. Stora» un «KriegOpfer», brāļi Jānis (sitamie instrumenti) un Dāvis (ģitāra), kā arī Kārlis (bass) pieņēma 2005. gadam un Latvijas neatkarīgajai mūzikai stratēģiski svarīgu lēmumu — muzicēt kopā, nosaucot sevi sievišķajā vārdā «Tesa». Kopš tā laika trio kļuvis par vienu no vietējās smagās, kā arī eksperimentālās mūzikas flagmaņiem un iespaidīgākajām koncertgrupām. Maskavas «Oldskool Kids» ierakstu izdevniecībā jau izdoti trīs studijas ieraksti: «Tagad» (2006), «Nekad» (2007) un nupat, īsi pirms Ziemassvētkiem, Rīgā publiski atrādītais «Heartbeatsfromthesky». Turklāt, pēdējos divus no tiem vinilā materializējis pašmāju melomāns — inkognito Presiite.

Ar vairākiem piegājieniem, krustu šķērsu koncertējot, izbraukāta ir teju visa Eiropa, kā arī NVS, taču «Tesa» nedomā apstāties. Jautāti par nākotnes plāniem ārzemēs, vien dziļdomīgi klusē.

Nezinātājiem un muzikālo žanru robežsargiem par palīgu varētu kalpot citāts no 2008. gada festivāla «Skaņu mežs» avīzes: ««Tesa» ir viena no pārliecinošākajām pašmāju eksperimentālā roka grupām ar lēnīgu, smagu un instrumentāli slāņainu skanējumu, kurā ietverti postroka, dronerock, smagā metāla un progresīvā roka elementi.»

6. februārī Rīgā, Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, «Tesa» uzstāsies kopā ar eksperimentāli smagnējās mūzikas duetu «Nadja» no Kanādas. Pāri ne tikai radošajā, bet arī privātajā dzīvē veido Eidens Beikers un Līa Bakarefa. Kopš 2005. gada, kad Beikers sāka saņemt arvien uzstājīgākus lūgumus uzstāties dažādās vietās pasaulē, abi muzicē kopā, jo idejas, kuras iesākumā viņš radīja vienatnē, koncertos realizēt būtu bijis ārkārtīgi grūti.

Kā minēts dueta mājaslapā, «Nadja» savā mūzikā aptver experimental/drone, ambient, shoegaze, kā arī doom metal žanru, taču jāpiebilst, ka ne tikai.

«Domāju, grupām, kas muzicē klasiskā doom manierē, mūs var pielīdzināt noskaņas un atmosfēras kontekstā, taču «Nadja» kompozīcija un struktūra ir pavisam citāda,» komentē Beikers.

Beikers ir mūziķis un rakstnieks, kuru «Alien8recordings» nosaucis par vienu no diviem Kanādas apdāvinātākajiem abstraktās un elektroniskās mūzikas pārstāvjiem. Paralēli muzicēšanai sievas sabiedrībā Beikers uzstājas arī viens, kā arī eksperimentālā kolektīva «ARC» sastāvā. Šķiet, Eidana Beikera vienatnē materializētais izputinātu ikvienu melomānu — neskaitāmi mūzikas ieraksti, sadarbība ar citiem eksperimentālās mūzikas māksliniekiem, literāro darbu publikācijas. Īpaši izceļams fakts, ka Beikers komponējis mūziku Penderecka Stīgu kvartetam, kā arī Aksbridžas kamerkorim.

Ieeja koncertā no plkst. 19.00, tā sākums — plkst. 20.00.

Biļetes nopērkamas «Bezrindas.lv». To cena pašlaik — 6 lati. Tuvojoties koncertam, tās kļūs dārgākas. Biļešu skaits ierobežots.

0 Komentāri