Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mūziķi iziet Rīgas ielās

  • Raksts
  • Foto
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 18. decembrī, no plkst. 15.00 līdz 17.00 Vecrīgas ielās notiks akcija «Ielu muzikanti». Ikviens interesents aicināts apmeklēt akciju un atbalstīt mūziķus.

Mūziķi — Rolands Ūdris, brāļi Ziemeļi, operdziedātājs Armands Siliņš, dziesminieks Imants Daksis un «Martin Confused», latgaliešu rokgrupa «Dabasu Durovys», ska mūzikas stila pārstāvji «Mango» — dosies ielās un stāsies iecienītākajās ielu muzikantu vietās, tā parādot reālo situāciju, kas, iespējams, varētu notikt, ja nebūs valsts un sabiedrības atbalsta kultūrai. Proti, kultūra tiks izlikta uz ielas.

Ielu muzikantu koncertmaratons sāksies pie t/c «Galerija «Centrs»», tālāk virzoties pa Vecrīgas ielām, apstājoties uz Vaļņu ielas pie «Swedbankas» un veikala «New Yorker», finišēs Brīvības pieminekļa pakājē. Ļoti sliktu laika apstākļu gadījumā akcija norisināsies t/c «Galerija «Centrs»».

Pašlaik situācija kultūras nozarē ir ļoti saspringta, tāpēc sabiedrības atbalsts ir jo īpaši nozīmīgs. Bez kultūras mēs nevaram! Attīstīties spējīgai valstij ir vajadzīga kulturāli izglītota sabiedrība ar augstām garīgajām un intelektuālajām vērtībām, radošu domāšanu un nacionālās identitātes apziņu. Valsts veidotā politika atspoguļo mūsdienu sabiedrību, kuras lielākā daļa spiestā kārtā 18. novembrī noklausās valsts himnu Simfoniskā orķestra izpildījumā, un tā arī ir viņu vienīgā kultūras pieredze gada laikā. Bet kā būs tad, ja nebūs pat neviena, kas nospēlē himnu?!

Dziesminieks Imants Daksis atzīst: «Kultūra ir dzīvība. Cilvēka, tautas gara, valodas dzīvība. Un būt dzīvam nozīmē meklēt sabiedrotos vai tos, kuriem uzticēties.» Būsim dzīvi un saliedēsimies šajā skaistajā Ziemassvētku laikā, atbalstīsim kultūru ar savu klātbūtni!

Ar akciju «Ielu muzikants» mākslinieki apliecina, ka neatkarīgi no kultūras eksistēšanai nelabvēlīgiem apstākļiem viņi tomēr vēlas strādāt, radīt un meklēt ceļu pie klausītājiem un skatītājiem. Vienīgais jautājums — cik ilgi?! Mākslinieku ieguldītais darbs nevar kļūt par mūžīgu labdarību.

ielumuzikanti.tk

0 Komentāri