Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā uzstāsies akustiskās ģitārspēles virtuozs Tomijs Emanuēls

Foto: ekrānuzņēmums

2010. gada 24. aprīlī Rīgā uzstāsies viens no visu laiku pasaules izcilākajiem akustiskās ģitārspēles virtuoziem — Tomijs Emanuēls, sertificēts ģitārists. Pēc pagājušā gada pārpildītā koncerta «Lielajā ģildē» Tomijs nolēma atgriezties pie mums ar vēl vienu koncertu. Uzstāšanās vieta un informācija par biļešu tirdzniecību būs zināma janvāra sākumā, portālu «Apollo» informēja Inese Mihasjonoka, «Trade Hub Productions» pārstāve.

«Vislabākais ģitārists, ko jebkad esmu dzirdējis,» tā par Tomiju Emanuēlu saka Ēriks Kleptons.

Ritms, ritms, ritms… Jā, gribas lēkt kājās, gribas kustību, deja nebūtu pareizais vārds — tā tomēr prasa noteiktus rāmjus, bet šeit der tikai improvizācijas. Mūzika ņirb, viļņo, «ietriecas» skatītāju zālē, un seko emociju atsitiens atpakaļ — skatuves virzienā, atkal viens vilnis un vēl. Sajūta, kā ienirstot caurspīdīgā ūdenī, milzīgā ātrumā apkārt sagriežas krāsu, skaņu virpulis, nepārtraukta kustība, skaņu viļņi veļas pāri gremdējot, ceļot.

Skatītājiem būs reta iespēja redzēt un dzirdēt koncertā leģendāro pirkstiņspēles (fingerstyle) tehnikas pārstāvi. Tomija Emanuēla līdz pilnībai izkoptā spēles tehnika, virtuozitāte, dvēseliskums, kā arī lieliskais skatuves šovs pilnībā pārņem klausītāju savā varā.

Tomijs Emanuēls sāka spēlēt četru gadu vecumā, kad viņu paņemt ģitāru rokā iedrošināja kāds cits ģitārspēles virtuozs — nelaiķis Čets Atkinss. Savu profesionālo karjeru viņš sāka sešos gados. Šo gadu laikā ar savu talantu Emanuēls iekarojis ne tikai dzimto Austrāliju, bet arī miljoniem pielūdzēju visos kontinentos.

Pats Tomijs savu spēles manieri sauc vienkārši par pirkstiņstilu. Tas nozīmē, ka ģitārists spēlē uz instrumenta vienlaikus gan pavadījumu, gan melodiju (līdzīgi kā pianists spēlē klavieres). Ģitārists vienlaikus ir arī lielisks bundzinieks un mēdz uzdziedāt, un reizumis ar fantastisku veiklību pārmetas no ģitāras uz bungām, nezaudējot dziesmas ritmu un plūdumu.

Savas karjeras laikā Tomijs Emanuēls muzicējis kopā ar tādiem izciliem mūziķiem kā Čets Atkins, Ēriks Kleptons, sers Džordžs Martins, Henks Mārvins, Džo Velšs, Stīvijs Vonders, Noukijs Edvards no «The Ventures», Less Pols, Kīts Urbans, kā arī ar Leksingtonas, Dortmundas un Rietumaustrālijas simfonisko orķestri. Viņš arī spēlējis Sidnejas 2000. gada olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā.

Kopš 1984. gada Tomijs Emanuēls daudzkārt ir saņēmis dažādas mūzikas balvas un labākā ģitāristu titulus gan dzimtajā Austrālijā, gan ārvalstīs, divas «Grammy» nominācijas. Izdevis 18 mūzikas albumus, no kuriem jaunākais ir «Center Stage» (2008).

0 Komentāri