Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Seno amatu diena Brīvdabas muzejā

Foto: Agnese Gulbe/LETA

Sestdien, 5. septembrī, no plkst. 12.00 līdz 17.00 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks Seno amatu diena.

1. Priedes krogs

Plkst. 12.00–17.00• Muzikants Jānis Pinkulis • Prievīšu audēja• Dzintara apstrāde• Kokamatnieks• Pinēja• Alvas lējēji• Vīru koris «Arāji» (13.00–14.00)• Folkloras kopa «Drenģeri» (16.30–17.30)

2. Lībiešu zemnieka un zvejnieka sēta

Plkst. 12.00–17.00 • Pinēji (klūgas, saknītes, niedri)• «Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis» (12.00–14.00)

3. Kurzemes zvejnieku ciems

Plkst. 12.00–17.00• Zivju kūpināšana• Tīklu lāpīšana• Vienkoča laivas ciršana• Laivu darvošana• Folkloras kopa «Laiva» (12.00–13.00)• Folkloras kopa «Dzīne» (15.00–16.00)• Rokdarbnieces «Lurķu» mājās (adītājas, tamborētājas, mezglotājas)

4. Namelis

Plkst. 12.00–17.00• Koktēlnieks Ivars Kalniņš

5. Vidzemes zvejnieka sēta, «Cēlāju «mājas»

Plkst. 12.00–17.00• Audējas, prievīšu audējas• Folkloras kopa «Rota» (12.00–13.00)• Folkloras kopa «Laiva» (13.15–13.45) • Folkloras kopa «Rota» (15.00–16.00)

6. Kurzemes darvas ceplis

Plkst. 12.00–17.00

• Keramikas studija «Māra» un citi keramiķi

7. Vidzemes zemnieka sēta

Plkst. 12.00–17.00• Zāļu sievas • Zāļu tējas• Koka karošu gatavotāji• Filca pirts cepuru šuvēji• Bitenieks «Daugmales Jānis»• Folkloras kopa «Urgas» (12.00–13.00)• Folkloras kopa «Svitene» (13.00–14.00)

8. Vidzemes estrāde

Plkst. 14.00–15.00• Ātradīšanas čempionāta finālistu demonstrējumi + FK «Drenģeri» • Brīvdabas muzeja zirga Dāldera pilngadības svētki(15.00–17.00) • Folkloras kopu koncerts * 12.00–12.30 — FK «Oglīte» * 12.30–13.00 — FK «Dzīne»* 15.15–15.45 — FK «Abra»* 16.10–16.30 — «Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis» * 16.30–17.00 — FK «Rota»

8. Pūnīte

• Niedru jumta restaurācija

9. Valmieras skola:

Plkst. 12.00–17.00• Seno spēļu izgatavošana, spēlēšana• Folkloras kopa «Oglīte» (13.00–14.00) • Folkloras kopa «Tarkšķi» (15.00–16.00)

10. Latgales zemnieka sēta, Podnieka sēta, Dricēnu Dervinieku sādža

Plkst. 12.00–17.00• Latgales podnieks• Tāšu pinēji• Spēka dziras gatavošana• Rakstnieku savienības Dzejas dienas• Folkloras kopa «Silavoti» (12.00–13.00) • Folkloras kopa «Saucējas» (15.00–16.30)

11. Mērsraga smēde

Plkst. 12.00–17.00• Kalējs• Zirga apkalšana• Zirga iejūgšana • Ādas apstrāde • Klempners (cauro katlu un pannu labošana)• Folkloras kopa «Drenģeri» (12.30–13.30)

12. Nidas dūmistaba

Plkst. 12.00–17.00• Garenzāģa zāģēšanas demonstrējumi• Juvelieri, rotkaļi• Raga rotu izgatavošana

13. Usmas baznīca

Plkst. 16.00–17.00• Koris «Maforte» (15.00–16.00)• Folkloras kopa «Abra» (16.00–16.30)

14. Kurzemes zemnieka sēta

Plkst. 12.00–17.00• Pastalu pinēji • Veļas mazgātājas• Mucu stīpotāji • Mucu darinātāji• Vērpēja • Pērlīšu vēršana • Šuvēja • Folkloras kopa «Milzkalnieki» (13.00–14.00)• «Pampāļu podu» podniece• «Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis» (15.30–16.00) • Folkloras kopa «Cielava» (16.00–17.30)

0 Komentāri