Sestdien, 5. septembrī, no plkst. 12.00 līdz 17.00 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks Seno amatu diena.
Seno amatu diena Brīvdabas muzejā
1. Priedes krogs
Plkst. 12.00–17.00• Muzikants Jānis Pinkulis • Prievīšu audēja• Dzintara apstrāde• Kokamatnieks• Pinēja• Alvas lējēji• Vīru koris «Arāji» (13.00–14.00)• Folkloras kopa «Drenģeri» (16.30–17.30)
2. Lībiešu zemnieka un zvejnieka sēta
Plkst. 12.00–17.00 • Pinēji (klūgas, saknītes, niedri)• «Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis» (12.00–14.00)
3. Kurzemes zvejnieku ciems
Plkst. 12.00–17.00• Zivju kūpināšana• Tīklu lāpīšana• Vienkoča laivas ciršana• Laivu darvošana• Folkloras kopa «Laiva» (12.00–13.00)• Folkloras kopa «Dzīne» (15.00–16.00)• Rokdarbnieces «Lurķu» mājās (adītājas, tamborētājas, mezglotājas)
4. Namelis
Plkst. 12.00–17.00• Koktēlnieks Ivars Kalniņš
5. Vidzemes zvejnieka sēta, «Cēlāju «mājas»
Plkst. 12.00–17.00• Audējas, prievīšu audējas• Folkloras kopa «Rota» (12.00–13.00)• Folkloras kopa «Laiva» (13.15–13.45) • Folkloras kopa «Rota» (15.00–16.00)
6. Kurzemes darvas ceplis
Plkst. 12.00–17.00
• Keramikas studija «Māra» un citi keramiķi
7. Vidzemes zemnieka sēta
Plkst. 12.00–17.00• Zāļu sievas • Zāļu tējas• Koka karošu gatavotāji• Filca pirts cepuru šuvēji• Bitenieks «Daugmales Jānis»• Folkloras kopa «Urgas» (12.00–13.00)• Folkloras kopa «Svitene» (13.00–14.00)
8. Vidzemes estrāde
Plkst. 14.00–15.00• Ātradīšanas čempionāta finālistu demonstrējumi + FK «Drenģeri» • Brīvdabas muzeja zirga Dāldera pilngadības svētki(15.00–17.00) • Folkloras kopu koncerts * 12.00–12.30 — FK «Oglīte» * 12.30–13.00 — FK «Dzīne»* 15.15–15.45 — FK «Abra»* 16.10–16.30 — «Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis» * 16.30–17.00 — FK «Rota»
8. Pūnīte
• Niedru jumta restaurācija
9. Valmieras skola:
Plkst. 12.00–17.00• Seno spēļu izgatavošana, spēlēšana• Folkloras kopa «Oglīte» (13.00–14.00) • Folkloras kopa «Tarkšķi» (15.00–16.00)
10. Latgales zemnieka sēta, Podnieka sēta, Dricēnu Dervinieku sādža
Plkst. 12.00–17.00• Latgales podnieks• Tāšu pinēji• Spēka dziras gatavošana• Rakstnieku savienības Dzejas dienas• Folkloras kopa «Silavoti» (12.00–13.00) • Folkloras kopa «Saucējas» (15.00–16.30)
11. Mērsraga smēde
Plkst. 12.00–17.00• Kalējs• Zirga apkalšana• Zirga iejūgšana • Ādas apstrāde • Klempners (cauro katlu un pannu labošana)• Folkloras kopa «Drenģeri» (12.30–13.30)
12. Nidas dūmistaba
Plkst. 12.00–17.00• Garenzāģa zāģēšanas demonstrējumi• Juvelieri, rotkaļi• Raga rotu izgatavošana
13. Usmas baznīca
Plkst. 16.00–17.00• Koris «Maforte» (15.00–16.00)• Folkloras kopa «Abra» (16.00–16.30)
14. Kurzemes zemnieka sēta
Plkst. 12.00–17.00• Pastalu pinēji • Veļas mazgātājas• Mucu stīpotāji • Mucu darinātāji• Vērpēja • Pērlīšu vēršana • Šuvēja • Folkloras kopa «Milzkalnieki» (13.00–14.00)• «Pampāļu podu» podniece• «Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis» (15.30–16.00) • Folkloras kopa «Cielava» (16.00–17.30)