Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jolanta Gulbe valsts svētkos priecēs klausītājus programmā «Latvijas sajūtas»

  • Raksts
  • Foto
Foto: Publicitātes foto

Par godu valsts svētkiem Rīgā un citviet Latvijā maija sākumā tiek organizēti populārās dziedātājas Jolantas Gulbes - Paškevičas un zviedru mūziķa Hans Antehed koncerti ar zīmīgu nosaukumu «Latvijas sajūtas». Koncertos klausītāji jaunās skaņās dzirdēs populāras latviešu tautasdziesmas un oriģināldziesmas no tautā iemīļoto komponistu Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, kā arī citu komponistu daiļrades.

Latvijas Satversmes sapulces sasaukšanas dienā 1. maijā notiks koncerts Rīgā, Lielajā Ģildē. Arī 4. maijā Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas atjaunošanas dienā Latvijā ir svētki – šīs nedēļas laikā tiek plānoti koncerti dažādās Latvijas pilsētās.

Koncertprogrammas pamatā ir zviedru mūziķa, aranžētāja un komponista Hans Antehed personiska latviešu mūzikas un tautas dziesmu izlase un interpretācija, kura sastāv no dažādu laiku un žanru skaņdarbiem, kurus viņš iepazinis esot Latvijā. Pateicoties kora braucienam uz Jūrmalu 2000. gadā, Hans iemīlēja Latviju un latviešu mūziku, kā arī savu topošo sievu Inesi, kura vēlāk kļuva par viņa mūzu un ceļvedi latviešu kultūrā un sajūtās.

Atklājot šo jauno mūzikas un mīlestības pasauli, Hans sāka aranžēt latviešu dziesmas džeza manierē. Liktenis saveda Hansu ar mūziķiem Denisu Paškevicu, Jolantu Gulbi un Ievu Kerēvicu. Kopā 2011. gada pavasarī tika izdots mūzikas albums «Latvian Sentiments». Albums saņēmis ļoti pozitīvas klausītāju atsauksmes un recenzijas Latvijas un Zviedrijas presē, kā arī ticis nominēts Gada Balvai 2011 kategorijā «Labākais instrumentālais, džeza, filmu vai teātra mūzikas albums 2011».

2012.gada rudenī mūziķi ar šo projektu uzstājās 9-ās Latvijas pilsētās. Projekta oriģinalitāte un Latvijas un Zviedrijas mūziķu augstais profesionālais līmenis uzreiz guva skatītāju un speciālistu augstāko novērtējumu.

«Mūzika cilvēkus vieno un saved kopā, neskatoties uz tautību un izcelsmi. Šī koncerttūre un sadarbība ar Denisu Paškevicu un viņa brīnišķīgo sievu Jolantu ir kā apstiprinājums tam. Mums ir izveidojusies ne tikai lieliska muzikālā saskaņa, bet arī tuva draudzība starp divām ģimenēm. Domāju, klausītāji to noteikti sajutīs,» atklāj Hans Antehed.

Koncertos piedalīsies: dziedātāja Jolanta Gulbe-Paškeviča, saksofona virtuozs Deniss Paškevičs un Hansa Anteheda Trio: Hans Antehed (SE), klavieres, aranžijas, Edvīns Ozols (LV), bass un Daniels Olsons (SE), sitamie instrumenti. Koncerttūres repertuārā iekļautas populārās Raimonda Paula »Balta saule», «Lūgums», «Viss nāk un aiziet tālumā», Imanta Kalniņa »Sitiet bungas», «Dūdieviņš», tautas dziesmas »Sarkandaila roze auga», «Pusrītā'i saule lēca» un citas.

Klausītāji būs gaidīti koncertos:

  • Skrīveru Kultūras centrā 30. aprīlī plkst. 19.00
  • Rīgā, Lielajā ģildē, 1. maijā plkst. 19.00
  • Kuldīgas kultūras centrā 2. maijā plkst. 19.00
  • Siguldas koncertzālē «Baltais flīģelis» 3. maijā plkst. 20.00
  • Alūksnes Tautas Namā 4. maijā plkst. 18.00
  • «Tallink» M/S «Silja Festival» 5. maijā plkst. 21.00

Biļetes nopērkamas «Biļešu paradīzes» kasēs un koncertu norises vietās.

Koncerta garums 80 min. bez pārtraukuma.

Paldies koncerttūres draugiem: portāliem «draugiem.lv», «kasnotiek.lv» un uzziņu dienestam 1188 un «bilesuparadize.lv».

0 Komentāri