Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Deju konkursā «Magic Dance CUP» uzvaru gūst indieša vadītā grupa «LYBS»

 • Raksts
 • Foto
Foto: Publicitātes foto

Aizvadītajā svētdienā, 5. maijā, deju konkursā «Magic Dance CUP» norisinājās spilgtas un aizraujošas deju sacensības, kurās piedalījās 12 deju grupas. Izcilākā šova titulu jeb 1. vietu šajā vakarā ieguva deju trupa «LYBS», kuru vada horeogrāfs Aviks Parkūrs (Avikk Parkour) no Indijas. «LYBS» dejotāji uzbūra īstu Bolivudas filmu cienīgu stāstu!

Deju konkursa «Magic Dance CUP» finālā cīnījās 12 dalībnieki: deju studija «Most Wanted» ar duetu «Dvīnes», deju studija «Kaprīze» ar aktieri Andri Buli, deju studija «Pro-X» ar dziedātāju Sabīni Berezinu, deju studija «Body and Soul» un brīvmākslinieks Kašers (Kaspars Blūms-Blūmanis), deju studija «studioX1» ar Diānu Pīrāgs un Frenku Cesto, dejotāju apvienība «Riga Waackers», karsējkomanda «BK BA Turība», breika grupa «Camelot», sporta teātris «GG Studio» kopā ar breika grupu «Extreme Dance school», deju trupa «LYBS», deju teātris «DK Dance Theatre», radošā darbnīca «Kofeīns.lv» ar mūziķiem Dairi Muižnieku un Pēteri Upelnieku.

Konkursa noslēgumā kā viesi uzstājās Allas Duhovas deju studija «Todes» ar grupām «Ledy» un «Profi», kā arī «Karaļa deja 2013» uzvarētāji – «Masters of Spark» ar horeogrāfu Arvīdu Ķiršakmeni.

Konkursa dalībniekus vērtēja profesionāla žūrija – žūrijas priekšsēdētājs, Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 ģenerāldirektors Viesturs Tīle, 2011./2012. gada sezonas «Spēlmaņu nakts» nominācijas «Gada kustību mākslinieks» ieguvējs, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, starptautiskā laikmetīgās dejas festivāla «Laiks dejot» mākslinieciskā direktore, Latvijas Kultūras akadēmijas programmas «Laikmetīgās dejas horeogrāfija» vadītāja Olga Žitluhina, brīvmākslinieks – profesionāls hip hop, break dance un laikmetīgās dejas dejotājs un horeogrāfs Valērijs Oļehno, kas savulaik pārstāvējis arī «Olgas Žitluhinas dejas kompāniju» un Indra Reinholde, kura ir profesionāla modernā baleta un kordebaleta horeogrāfe un starptautisku konkursu laureāte.

Žūrijas priekšsēdētājs Viesturs Tīle ir gandarīts, ka dejotāju prasmju līmenis arvien aug, – šogad šovi ir oriģinālāki, izdomas bagātāki un sniedz skatītājam ne tikai kustību virknējumu, bet arī stāsta stāstu un nodod vēstījumu. «Tā kā šovi ir ļoti daudzpusīgi, tad žūrijai šī vērtēšana bija grūts uzdevums,» uzsver Viesturs Tīle. Lai dalībnieki aizvien attīstītos, Olgai Žitluhinai ir daži ieteikumi: «Svarīgākais ir prakse! Šovam ir jābūt informācijas bagātam un rūpīgi atstrādātam līdz niansēm.» Olga arī uzsver, ka daudziem dejotājiem pietrūkst riska faktora, – ir jāuzdrošinās izmēģināt kaut ko jaunu un izkāpt no savas tik ērtās komforta zonas. Žūrijas loceklis Alberts Kivlenieks atzinīgi vērtē dalībniekus, kas parāda ne tikai kustības, bet arī spēcīgu kompozīciju. «Priekšnesumam ir nepieciešama režija! Ir jāiekļauj visi šova elementi – doma, meistarība, sirds, dvēsele, profesionalitāte, gaumīgums, kompozīcija un prāts. Uz skatuves ir jārāda skaidra doma, ne kā konceptuālā mākslā.» Alberts ļoti atzinīgi vērtēja deju studijas «Kaprīze» un aktiera Andra Buļa priekšnesumu, kas bija kā neliela izrāde, – tika stāstīts stāsts caur deju, mūziku un dzeju. Viņš atzina, ka šī priekšnesuma horeogrāfiskā kompozīcija ir ļoti pārdomāta.

Dalībniekiem tika piešķirtas šādas nominācijas un balvas:

 • Izcilākais šovs jeb 1. vieta – deju trupa «LYBS», 1000 eiro naudas balva;
 • 2. vieta – karsējkomanda «BK BA Turība», 800 eiro naudas balva;
 • 3. vieta – deju studija «Kaprīze» un Andris Bulis, 650 eiro naudas balva;
 • 3. vieta – breika deju grupa «Camelot», 650 eiro naudas balva;
 • 3. vieta – deju studija «Body and Soul» un Kašers (Kaspars Blūms-Blūmanis), 650 eiro naudas balva;
 • Šova zvaigzne – Andris Bulis, 400 eiro naudas balva;
 • Šova zvaigzne – duets «Dvīnes», 400 eiro naudas balva;
 • Skatītāju simpātija – breika deju grupa «Camelot», 500 eiro naudas balva;
 • «Tallink» simpātiju balva – karsējkomanda «BK BA Turība», ceļojums visiem ar prāmi uz Stokholmu;
 • «Rīgas Improvizācijas teātra» simpātiju balva – «Kaprīze» un Andris Bulis, biļetes uz izrādi;
 • «Medrull» un «Scholl» simpātiju balva – «Camelot», balvā grozs ar uzņēmumu produkciju;
 • «Medrull» un «Scholl» simpātiju balva – deju trupa «LYBS», balvā grozs ar uzņēmumu produkciju;
 • «Baltic Taste» simpātiju balva – «Kofeīns.lv» un Dairis Muižnieks, Pēteris Upelnieks, balvā torte no restorāna «Granāts» un dāvanu karte no «Golden Coffee»;
 • Veicināšanas balva un 400 eiro naudas balva – dejotāju apvienībai «Riga Waackers»;
 • Par izcilu sniegumu – Sabīnei Berezinai, 200 eiro naudas balva;
 • Par izcilu sniegumu – Diānai Pīrāgs, 200 eiro naudas balva;
 • Par izcilu sniegumu – Avikam Parkūram, 200 eiro naudas balva;
 • Par izcilu sniegumu – Jūlijai Kopcevai, 150 eiro naudas balva.
0 Komentāri