Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Carrie Tree» un «Nepieradinātā folka orķestris» Kalnciema kvartālā

  • Raksts
  • Foto
Foto: Publicitātes foto.

20. jūnija vakarā Kalnciema kvartāla brīvdabas koncertā dzirdēsim neordināro pašmāju projektu «Nepieradinātā Folka orķestris» un Lielbritānijas folka dziedātāju «Carrie Tree». «Carrie Tree» ar grupu viesosies Kalnciema kvartālā pateicoties sadarbībai ar Kundalini Yogas Festivālu, kurš no 20.-23. jūnijam norisināsies Siguldā. Koncertvakara sākums 19.00, ieeja bez maksas.

«Nepieradinātā Folka orķestris» kā augstāko kultūras vērtību sajūt patiesumu nevis tradīciju, necenšoties apzināti ieturēt stila robežas, bet gan tās maksimāli izplest. Orķestra repertuārā iekļaujas dažādu pasaules vietu un laiku mūzika, ietverot Īrijas, Balkānu, Izraēlas, Āfrikas, Malaizijas, Krievijas, Rumānijas, Igaunijas, Somijas u.c. tautu motīvus, kas sajaucas ar populāriem dažādu vietu un laiku autormūzikas elementiem (Viktors Cojs, Manu Chao, ACDC, Beirut, Bēthovens utt.), filmu mūzikas fragmentiem un pašu grupas mūziķu skaņdarbiem.

Dažādās tautās un laikos tiek atrasts nevis atšķirīgais, bet kopīgais – tas, kas rada vienotību, globālu visas kultūras unikalitāti.

Nepieradinātā nākotnes mūzikā līdzās savdabīgai dzīvnieku fermai – vistai, gailim, taurenim, baltam un melnam kaķim, dejo psihopāts Mihaels, kazanova Ivans viesojas pie Danmoras meitenēm, bet Antarktīda nenovēršami kūst, savā straumē nesot papīra kuģīti garām Svētajam Kalnam, pretī zvaigznēm, zem kurām «Pink Floyd» ritmā rej nomiris suns.

Patiesībā tā ir pasaka par draudzību, kura vienīgā var glābt pasauli.

  • Bungas un perkusijas (Nauris Babris),
  • basģitāra (Kristaps Grīnbergs),
  • ukulele un akustiskā ģitāra (Andrejs Grimms ),
  • akordeons (Klāss Reinis Dzirkalis ),
  • saksafons (Kārlis Babris), flautas (Līva Upīte un Katarīna Ignatoviča) un
  • vijole (Rūdolfs Bahmanis).

Carrie Tree raksta un atskaņo savu mūziku kopš 14 gadu vecuma un šobrīd ir labi pazīstama māksliniece Anglijas mūzikas pasaulē; viņas mūzikai ir daudz cienītāju arī Eiropā, ASV un Austrālijā.

Gan klausītāji, gan mākslinieki, ar ko Carrie Tree sadarbojusies, piedēvējuši viņas mūzikai īpašu dziļumu un oriģinalitāti. Māksliniece apbur klausītājus, mūzikā neliekuļoti paužot godīgas, dedzīgas jūtas.

Carrie ir laimējies sadarboties ar dažiem no ievērojamākajiem mūsdienu mūziķiem - viņa uzstājusies un ierakstījusi darbus kopā ar dziedātāju un dziesmu autoru Demienu Raisu, amerikāņu folkroka māksliniekiem Benu Teiloru un Karliju Saimonu, Endiju Bārlovu (grupa «Lamb») un citiem.

2008/09. gada sezonā Carrie kopā ar producentu Metu Tvīdu un draugiem strādāja, veidodama jaunu ierakstu kolekciju. Rezultātā tapa viņas pirmais nozīmīgais albums, ko mūzikas apskatnieki un klausītāji nodēvēja par «meistarīgi skaistu darinājumu» – «The Kitchen Table». Nākamais albums «Early Morning Train Ride» jau tika izlaists viņas pašas ierakstu kompānijā «Wild Cedar Records».

Pamatā būdama solo māksliniece, Carrie jūtas ērti, uz skatuves būdama viena ar savu balsi un ģitāru, taču patlaban ar prieku uzstājas arī kopā ar jaunizveidoto grupu, kurā skan perkusijas, tablas, vijole, čells un harmonikas. Carrie Tree turpina koncertēt dažādās vietās Eiropā, kā arī šobrīd ieraksta jaunu albumu.

0 Komentāri