Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Savādāka vasaras izskaņa ar Intaru Busuli

  • Raksts
  • Video
Foto: LETA/Evija Trifanova

22. augusta vakarā Dzintaru koncertzālē pulcējās cilvēki, lai noklausītos Intara Busuļa koncertporgrammu «Savādāks». Nemīlīgo laikapstākļu sajūta pilnajai zālei viegli tika noņemta ar pirmo enerģisko bigbenda skaņdarbu, kamēr «Noslēpuma» smeldzīgās notis atgādināja par dabas ritumu un rudens noskaņām. Šis sākums zīmīgi lika izskanēt koncertam uz vasaras un rudens robežas.

Kā koncerta laikā stāstīja Intars koncerts tika sadalīts iedomātās 4 daļās: albums «AKTs», Raimonda Paula daiļrade, mūziķu radošās izpausmes un albumu «KИNO», «Dai Bog» gabali ar citu singlu «piedevu».

Uz skatuves, blakus Intaram Busulim, enerģiski darbojās arī labi zināmais sastāvs: Kārlis Lācis, Gints Pabērzs, Kaspars Zemītis, Kaspars Grigalis un Andris Grunte.

Nevar noliegt, ka Intaram piemīt dotības, ko angļu mēlē dēvē par «entertainer», bet latviski ekvivalenta (izņemot burtisku tulkojumu, kas neatspoguļo visu spektru) nav. Jo tik pat labi (ja ne pat vairāk - spriežot pēc aplausiem) kā vokālais izpildījums, klausītājiem patika Intara monologi un citas radošas izpausmes. Piemēram, vingrošana pēc starpbrīža (jāvingro bija arī publikai), 3 daļas stāsti par mūziķu biogrāfijām un viņu izvēlēto dziesmu izpildīšana. Intars arī pamanījās veiksmīgi pārsteigt skatītājus ar vienu un to pašu joku - divreiz! Ar pašsacerētu dziesmu par starpbrīdi visi devās pārtraukumā un ar tajā pašā melodijā izpildītu dziesmu, nosauksim to par «Koncerts ir beidzies», visi devās mājās (šī tika atskaņota pēc atkārtotas Intara un viņa komandas izsaukšanas uz skatuves pēc koncerta beigām).

Mūziķu dažreiz vairāk, dažreiz mazāk iestudētā saspēle dziesmu starplaikos ļoti uzrunāja publiku - visu klātesošo smiekli bija dzirdami bieži - skaļi un sirsnīgi. Bija patīkami just, ka šīs etīdes radušās dabiski - mēģinājumu radošajā lidojumā.

Protams, dažubrīd šķiet, ka Busulim taču piemīt pietiekamas vokālās dotības, lai nemaz nebūtu nepieciešamības skatītāju sirdis iekarot ar pārlieku ākstīšanos, bet - tas ir Intars - enterteiners ar visu jokošanos, gorīšanos un tieši tāds viņš cilvēkiem patīk. Par to liecina ovācijas kājās stāvot, ik pa brīdim dāvātie ziedu klēpji un nelaišana prom no skatuves koncerta izskaņā.

Koncerts sniedza specifiskas sajūtas - gluži kā virtuvē esošs grozs, kurā ir dažādas garšvielas un tās visas ieelpo vienlaicīgi - Intara mūzikā var nogaršot pa bišķim no visa - īsta «fusion» virtuve - jūtams džezs, flamenko, spilgtākas tuvo austrumu notis, Melnkalne, nedaudz Parīzes noskaņas un, protams, Maskava. Un visam pa virsu - Jūrmala un Raimonds Pauls!

Noskaņai dziesma (šī gada «Jaunā viļņa» video), ar kuru Intars nopelnīja papildus bonusus daudzu sieviešu sirdīs. Jo - pasākumu apmeklējušajiem vīriešiem pie ieejas tika dāvāta gladiola ar noteikumu - sekot instrukcijām. Šīs dziesmas laikā vīriešiem bija jādzied savām dāmām un beigās jādāva zieds un buča savām pavadonēm:

IZPILDĪTO DZIESMU SARAKSTS:

1.daļa

1. «Impressions» 2. «Noslēpums» 3. «Valoda» 4. «Robežpārkāpējs» 5. «Ej barmen» 6. «Telepātija» 7. «Kabeļdejotājs» 8. «Я люблю тебя больше природы» 9. «Лучше уходи» 10. «Это женщина моя»

2.daļa

1. «Vasariņa» 2. «State of mind» 3. «Miega medus lācis» 4. «Sex machine» 5. «I swear» 6. «Zīmēšana» 7. «Spēka dziesma» 8. «Gonki» 9. «8:25» 10. «Brīvdiena»

0 Komentāri