Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aptaujā noskaidroti Latvijas iedzīvotāju lielākie matu izaicinājumi

Foto: pixabay.com

Teju pusei sieviešu Latvijā (46%) ir mati garumā līdz pleciem, ceturtdaļa var lepoties ar vēl garākiem matiem – līdz pat krūtīm, un aptuveni tikpat liela daļa daiļā dzimuma pārstāvju izvēlējušās īsu matu griezumu. Lai arī garus matus atzinīgi novērtē pretējais dzimums, ikdienā tie rada ne tikai prieku, bet arī vairākus sadzīviskus izaicinājumus, noskaidrots «Samsung POWERbot Slim» veiktajā aptaujā.

Vairāk nekā puse (53%) Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka ar gariem matiem vasarā ir daudz karstāk, tie ir ilgāk jāžāvē (48%) un arī to mazgāšana prasa vairāk laika (41%). Nedaudz vairāk nekā trešdaļa (36%) aptaujāto norāda, ka garie, izkritušie mati aizsērē vannu, dušu vai izlietni.

Savu «sāpi» rada arī ieveidošana, pinkošanās, nepieciešamība biežāk iegādāties matu kopšanas līdzekļus, matu ieķeršanās rāvējslēdzējā vai rotaslietās un citas ikdienas situācijas, atklāts aptaujā. Taču interesanti, ka sievietes teju divtik biežāk nekā vīrieši, uzskata, ka gari mati problēmas nerada (17% pret 10%), tā liekot domāt, ka daļa grūtību, iespējams, ir tikai stereotipi.

Tomēr, iespējams, šie ikdienas izaicinājumi ir iemesls, kādēļ 68% Latvijas iedzīvotāju nevēlētos sev garākus matus. Tiesa, par to izteikti pārliecināti ir kungi (83%), kamēr dāmu vidū vienprātības nav – tikai nedaudz vairāk kā puse sieviešu apgalvo, ka tās apmierina esošais matu garums.

Latvijas iedzīvotāju vidū absolūts tabu ir mati ēdienā vai vannasistabā – šādas situācijas kā ļoti kaitinošas šķiet 61% aptaujāto, savukārt 45% apnicīgi šķiet mati uz apģērba. Respondenti norāda, ka viņiem grūti sadzīvot arī ar matu mētāšanos uz grīdas (23%), saķeršanos ķemmē (23%), grīdas birstē (13%) vai ap putekļu sūcēja birstīti (12%). no tā jāpiņķerē ārā,» pieredzē dalās friziermeistares un salona «Kitchen HairLab» īpašniece Diāna Peitone.

Aptauju 2017. gada augustā veicis «Norstat Latvija», aptaujājot 500 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

0 Komentāri