Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Modes nams «Gucci» atsakās no kažokādām

Foto: Reuters/Scanpix

Modes nams «Gucci» ir paziņojis, ka, sākot ar 2018. gada pavasara kolekciju, pilnībā atsakās no dzīvnieku kažokādu izmantošanas. Zīmola prezidents un izpilddirektors Marko Bizarri šo slavenā Itālijas modes nama «Gucci» lēmumu publiski paziņoja trešdien, 11. oktobrī savā uzrunā Londonas Modes koledžā.

«Sociālā atbildība ir viena no «Gucci» pamatvērtībām un mēs turpināsim tiekties uz to, lai darītu labu videi un dzīvniekiem. Gucci ar prieku sper šo soli un cer, ka tas palīdzēs iedvesmot inovācijai un vairot izpratni, mainot luksus modes industriju uz labo pusi,» sacīja Marko Bizarri.

«Gucci» apņemšanās ietver pilnīgu atteikšanos no visu kažokādu ieguvei speciāli audzēto un ķerto dzīvnieku ādu izmantošanas, tostarp ūdeļādām, lapsādām, trušādām, koijotu un jenotsuņu ādām, kā arī karakula. Ar šo lēmumu «Gucci» pievienojas daudziem citiem vadošiem modes zīmoliem, kas jau atteikušies no kažokādu izmantošanas, tostarp, «Armani», «Hugo Boss», «Stella McCartney» un daudziem citiem un kļūst par starptautiskās programmas «Fur Free Retailer» dalībniekiem.

Lēmumu par atteikšanos no kažokādām «Gucci» pieņēma pēc ilglaicīga dialoga ar dzīvnieku aizsardzības organizācijām no asociācijas «Fur Free Alliance». Tā ir vairāk nekā 40 nevalstisko dzīvnieku aizsardzības organizāciju apvienība, kas strādā, lai izbeigtu dzīvnieku izmantošanu kažokādām. Asociāciju «Fur Free Alliance» Latvijā pārstāv organizācijas «Dzīvnieku brīvība» un «Dzīvnieku drauga fonds».

«Gadu desmitiem dzīvnieku kažokādu industrijā ir ir tikuši pakļauti cietsirdībai, dzīvojot visu mūžu nožēlojamos, šauros un netīros būros. Gucci apņemšanās iezīmē pagrieziena punktu, kam sekot visai luksus modes industrijai. «Gucci» sper drosmīgu soli dzīvnieku labā, parādot pasaulei, ka modes nākotne ir bez kažokādām,» komentē «Fur Free Alliance» vadītājs Jo Vindings.

Modes nams «Gucci» ir dibināts 1921. gadā Florencē un šodien ir viens no pasaules vadošajiem luksus modes zīmoliem.

0 Komentāri