Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pētījumā atklāta apģērba krāsa, kurā cilvēks jūtas vispievilcīgākais

Foto: Panthermedia/Scanpix

Ja vēlies celt savu pašapziņu, pētnieki aicina ģērbties sarkanas krāsas apģērbā. Jaunā pētījumā, kas publicēts «European Journal of Social Psychology» atklājies, ka cilvēki jūtas fiziski pievilcīgāki, ja viņi ģērbušies šādas krāsas apģērbā.

Pētnieki no Vācijas sekojuši līdzi 180 universitātes studentu garastāvokļiem un uzvedībai brīžos, kad viņi nēsājuši zilu vai sarkanu krāsu apģērbus. Lai arī dalībniekiem vajadzēja aizpildīt aptauju, kurā tika iekļauti jautājumi par fizisko pievilcību, pētījuma laikā viņi domājuši, ka tas viss nepieciešams, lai noteiktu zināmas personības iezīmes.

Rezultātos atklājās, ka tie cilvēki, kuri bija ģērbušies sarkanas krāsas apģērbā, uzskatīja sevi par pievilcīgākiem. Tāpat šī cilvēku grupa norādīja, ka viņi ir seksuāli pievilcīgāki.

Tomēr pētījuma autori norāda, ka šis efekts varētu neuzlabot pilnīgi visu cilvēku pašapziņu. Jāņem vērā faktori, ka, iespējams, kāds cilvēks ir kautrīgāks vai nevēlas apkārtējo cilvēku uzmanību vispār.

Cīrihes universitātes pētniece Anna Bertholde (Ane Berthold) norādījusi, ka sarkanā varētu nebūt vienīgā krāsa, kas ceļ cilvēku pašapziņu. Tāpat viņa norādījusi, ka 180 dalībnieku skaits ir salīdzinoši mazs, tāpēc ir grūti secināt, ka tas attiecināms uz pilnīgi visiem cilvēkiem.

0 Komentāri