Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kad jūs gatavojaties kāzām!

Līgavaiņa ģimene tradicionāli maksā par dzērieniem, bet līgavas ģimene — par ziediem, mielastu, ceremoniju baznīcā, kāzu mašīnas īri. | Foto: EPA - AFI

Kāzu finansiālā puse var izrādīties sarežģīta. Nevajadzētu cerēt, ka tava ģimene apmaksās visus izdevumus, it īpaši, ja jūs ar līgavaini strādājat.

Runāt par naudas lietām ir sarežģīti, tomēr pacentieties jau sākumā visu salikt pa plauktiņiem.

Mūslaikos ir pieņemts kāzu izdevumus dalīt uz pusēm — starp līgavu un līgavaini, starp abu ģimenēm. Pirms noguldīt naudu, izdomājiet, ko vēlaties, un rūpīgi aprēķiniet, cik tērēsiet. Nebūs godīgi, ja uz kādu tiks izdarīts finansiāls spiediens, tāpēc neaizraujies ar nereālām fantāzijām par ideālām kāzām.

Līgavaiņa ģimene tradicionāli maksā par dzērieniem, bet līgavas ģimene — par ziediem, mielastu, ceremoniju baznīcā, kāzu mašīnas īri. Novērtējiet savas finansiālās iespējas, pirms apspriežaties ar savām ģimenēm. Varbūt līgavaiņa ģimene var samaksāt par dzērieniem un ielūgumiem, tavējā — par ziediem un ēdienu, bet jūs abi — par pārējo.

Nenoraidiet jūsu ģimeņu vēlēšanos piedalīties pasākuma rīkošanā, it īpaši, ja tās vēlas palīdzēt finansiāli. Iesaistiet nākamo sievasmāti, sievastēvu, vīramāti un vīratēvu — lai viņi jūtas līdzdalīgi!

Ja visus kazu izdevumus apmaksājat abi ar līgavaini (tāpēc, ka gribat kontrolēt visus lielās dienas notikumus vai arī jūsu ģimenēm nav tādu līdzekļu), uzaiciniet tomēr uz kāzām savus ģimenes locekļus. Taču negaidiet, lai viņu dzīve tagad riņķotu tikai ap jūsējo!

Kāzās neizbēgami gadās gan drāmas, gan sarežģījumi, gan konflikti, tāpēc notikumam gatavojies rūpīgi, sarežģījumiem neveltot vairāk uzmanības kā nepieciešams. Izlemiet, kas kāzās būs visnozīmīgākais, un izvēlies, ar ko nodarbosies tu. Lai arī kāzu organizēšanas kulminācijas brīdī tev varbūt ārkārtīgi svarīgi liksies atrast kurpēm atbilstoša toņa kurpju smēri, pēc gadiem pieciem tādi sīkumi noteikti neliksies pieminēšanas vērti.

Būtu jauki, ja kleitas līgavas māsām vai meitenēm, kas kaisīs ziedus, izraudzīsies tu un par tām arī samaksāsi (vismaz piedāvā to darīt!). Lai arī cik skaistas ir šīs kleitas, varbūtība, ka draudzenes tās vēl kādreiz uzvilks, ir niecīga (droši vien ne tikai manā drēbju skapī karājas trīs brīnumjaukas līgavas māsas kleitas, kas katra uzvilkta tikai vienu reizi!). Ja gribi, lai viņas maksā par kleitu, tad iepriekš kopā apspriediet izmaksas.

Kā pateicību katrai līgavas māsai jaunlaulātie parasti dāvina rokassprādzi un nosūta kāzu fotogrāfiju (kopā ar pateicību par atsaucību svētkos).

Kāzu dāvanas

Kopā ar kāzu ielūgumu vari saņemt arī vēlamo dāvanu sarakstu. Ja nevēlies apmaksāt čeku, kas apstiprina kādas dāvanas iegādi, nopērc dāvanu pati! Ja esi ielūgta uz otrajām laulībām un ielūgumā rakstīts: «Lūdzam ierasties bez dāvanām», bet tu esi tuva draudzene vai ģimenes locekle, tad tomēr personiski jaunajam pārim kaut ko uzdāvini, kā arī paņem uz svinībām līdzi šampanieša pudeli.

Laulību ceremonijā un kāzās, kurās paredzēti klāti galdi, jaunais pāris gaida, ka viesi ierodas ar dāvanu. Ja jūs ar partneri atnākat kā pāris, dāvanai jābūt vērtīgākai. Ja esi uzaicināta uz kāzām, kur par dzērieniem pēc ceremonijas jāmaksā viesiem, tad pasniegt dāvanu nav obligāti. Ja uz kāzām neesi aicināta, tev nekas nav jādāvina, bet, ja esi aicināta, bet nevari ierasties, tad būtu jauki, ja sakarā ar šo notikumu tu jaunlaulātajiem tomēr kaut ko uzdāvinātu.

Pēc medusmēneša (vēlams, divu nedēļu laikā) līgava un līgavainis nosūta pateicības vēstules par dāvanām (tāpēc saglabā dāvanām pievienotās atklātnes!).

0 Komentāri