Marika Ģederte: sievietes būtībā ir unikālas!


 
Gerda Pulkstene

Gerda Pulkstene, TVNET

00:02, 27. maijā, 2011


28.maijā (plkst.16.00 Rīgā 11.novembra krastmalā) notiks jau 3. blondīņu festivāls - Go Blonde. Tas pārsteigs ar krāšņu blondīņu parādi, kurā tiks izmantoti visdažādākie motorizētie transportlīdzekļi, Merilinas Monro līdzinieču konkursu, Blondo Dīvu koncertu, Latvijas dizaineru rozā apģērbu un aksesuāru modes skati utt. Kamēr notiek sagatavošanās, TVNET uz sarunu aicināja Go Blonde kustības idejas autori un aizsācēju – uzņēmēju Mariku Ģederti. Šoreiz parunāsim par sievietēm (ne tikai blondīnēm) Latvijā...


  • Citos portālos

Saskaroties diendienā ar tik daudzām sievietēm, ko vari secināt - vai sievietes Latvijā psiholoģiski ir pārdzīvojušas krīzi? Spēj atkal smaidīt?

Marika: Sievietes būtībā ir unikālas, jo spēj pielāgoties situācijai un ir izturīgas, es to nedefinētu kā pārdzīvojušas krīzi.

Kas, tavuprāt, vispār ir tās lietas, kas šobrīd nospiež tieši Latvijas sievietes?

M: Neziņa un nestabilitāte par nākotni ir tas, kas dzen izmisumā, kas apstādina jaunu mērķu meklēšanā.

Foto: www.sokolovstudio.com

Latvijā ir tik daudz vientuļu sieviešu - kāpēc tā?

M: Vientuļu sieviešu ir tik daudz, ka krīzes situācijā tieši vīrieši netiek galā ar problēmām un pamet ģimeni gan iztikas meklējumos citās valstīs, gan psiholoģisku motīvu vadīti.

Vai Latvijas sievietes ir izlutinātas, kā nereti izsakās mūsu vīrieši? Vai gluži pretēji - pārāk daudz pelnrušķīšu ir starp mums?

M: Latvijā sievietes ir stipras un prasīgas gan pret sevi, gan vīrieti, un, iespējams, ka vīrietis šīs prasības definē kā izlutinātību.

Kas ir tās lietas, kas sievietei spēj sniegt veiksmīgu dzīves modeli? Kur meklēt, ja jūties apmaldījusies jūtās, karjerā, ģimenes būšanās?

M: Manuprāt, veiksmīgs dzīves modelis ir tad, ja sievietei dzīvē ir līdzsvars: ģimenē, karjerā, sabiedrībā un personīgi.

Reizēm ir jāapstājas un jāieklausās sevī, jo bieži līdzsvara procenti izmainās,

  jo mēs aizraujamies ar kaut ko un dzīves kvalitāte mainās. Katrai gan šīs ceļš ir atšķirīgs, kā nonākt atpakaļ pie līdzsvara.

Reklāma
Kas tev pašai ir palīdzējis visvairāk tikt galā ar nogurumu, depresīvu noskaņojumu? Kas tev liek smaidīt pretī vasaras saulei?

M: Man pašai palīdz sports un darbs dārzā. Es ikdienā daudz cenšos smaidīt, arī par sīkumiem, kas citiem šķistu maznozīmīgi. Tas man vieglāk palīdz sasniegt mērķus!

Ko tu novēli mūsu sievietēm?

M: Sievietēm novēlu atrast tos "sīkumus", kas liek pasmaidīt un priecāties, - varbūt tas ir tējas vakars ar draudzenēm, varbūt pastaigas gar jūru, varbūt paslēpju spēlēšana kopā ar bērniem.



  • Citos portālos

Citi lasītāji iesaka


Šeit tiek apkopotas TVNET ziņas, kuras lasītāji visvairāk ir pārpublicējuši portālā draugiem.lv un facebook.com. Autorizējieties facebook un draugiem, lai redzētu, kas interesē Jūsu draugus.