Uz bezmaksas apskatēm jāpierakstās atsevišķi vai kā? Kad gāju pie ginekologa pārbaudīties, man jau koridorī māsiņa uzprasīja, vai esmu samaksājusi. Pēc atbildes "nē" sekoja "ko tad jūs gaidat?". Ja nenāc ar čeku, tad nemaz nesāk runāt. Ģimenes ārstu jau gadiem neesmu redzējusi un nemaz negribu to darīt. Un par tiem uzaicinājumiem man pateica - analīzes ir bez maksas, bet par ārsta apmeklējumu jāmaksā. Tā lūk!
Zinītis- Uzmanību rakstā nepareiza informācij 2011. g. 9. martā, 23:00
Saskaņā ar MK 1046. 5.pielikumu - skatīt Veselības norēķinu centra mājas lapā!
Bez maksas
Pieaugušo profilaktiskās apskates:
2.1. ģimenes ārsta veiktā vispārējā veselības pārbaude (pacienta sūdzības, ķermeņa svars un garums, ādas un gļotādu stāvoklis, mutes dobuma apskate, kakla, padušu, cirkšņu limfmezglu apskate un palpācija, vairogdziedzera projekcijas novērtēšana, krūšu dziedzeru izskats un palpācija, arteriālā asinsspiediena, pulsa, ķermeņa temperatūras noteikšana, sirdsdarbības un plaušu auskultācija, vēdera palpācija, rektālā digitālā palpācija pacientiem pēc 50 gadu vecuma, redzes, dzirdes, psihes, jušanas, kustību, neiroloģisko traucējumu, traumu seku novērtēšana), izņemot gadījumu, ja ģimenes ārsts pacientu ir izmeklējis slimības laikā, – reizi gadā;
Kāpēc Man jāmaksā Nodoķli?
Lai saņemtu sociālās garantijas?!
Trešdaļa manas algas tiek novilkt valsts vajadzībām, viņi saka ka manām!
To ko no manis atvelk es pēc tam pats iztērējot, ejot pie ārsta, paļaujoties uz drošību ka manā tuvumā būs policija, armija aizsargā valsti, vēl es šo naudu uz nebēdu tērēšot pencijā! un vēl nedaudz es maksājot tiem kas manu naudu pieskatot un katru dienu domā kā to labāk man tērēt!
Tomēr nav tik labi kā izklausās!
Kad eju pie daktera tad šķiros no prāvas naudiņas... uz drošību neceru jo policijai nekad nav laika un resursu un benzīna, Pensiju man laikam nesagaidīt, nejau tādēļ ka esmu slims vai kā bet tādus gadus kā valsts noteikusi pensionēšanās vecumam diez vai sasniegšu?! Tātad valsts savām vajadzībām atvelk trešdaļu manas naudas un vēl trešdaļu no palikušā es pāraksāju par to pašu vēlreiz pats! tas ir kā da\lu man atvelk uzreiz un daļu man pēc vajadzības jāsedz pašam!
šī Valsts mani ir piekrāpusi!!! Es dodos prom un iesaku visiem doties jo šī valsts mani dzen arvien lielākā izmisumā ar katru dienu!
Mani pārsteidz, cik ļoti super duper dārgas ir ārstu manipulācijas, bet cik maza jēga no tā visa, jo ne reizi vien tā arī paliec ar savu problēmu, bet laiks un nauda iztērēta liela. Pie ārstiem neeju, tikai pie sava ginekologa. Tam naudu nav žēl. Esmu ievērojusi, ka mana veselība ir ievērojami uzlabojusies, nelietojot zāles un neejot pie ārstiem, lai gan man ir hroniskas salimšanas. Jēga naudu izlikt ir ejot pie homeopāta, laba ir ārstnieciskā vingrošana, staigāšana kājām, veselīga ēšana.
arī es neko neesmu dzirdējusi par bezmaksas vizītēm. Nekad nekāds uzaicinājums. Ja kādreiz daktere ierauga mani koridorā, tad uzprasa, kas par lietu. Tur pat arī kaut ko iesaka. Saprotu, ka ar savām nenozīmīgām sūdzībām man te nav ko maisīties. Ir nopietnāki slimnieki!
Papriekšu visu uzzini gan teoriju,gan praktiski pārbaudi uz savas ādas un tad nāc un mums te pastāsti,nezinu kā citi,bet es tūlīt aiz tevis uz karstām pēdām iziešu veselības pārbaudi
mūsdienās nekas nav bez maksas ja nu vienīgi siers peļu slazdā, bet tas jau arī maksā. Ja gribi profesionālu konsultāciju no zinoša speciālista tad ir jāsaprot, ka tas maksās dārgi, pat uz poliklīniku nav vērts iet jo tur neko sakarīgu nepateiks,
Kur tas ir rakstīts,ka vienu reizi gadā var izmantot bezmaksas ārsta,analīžu pakalpojumus?
Mums Ogrē ģimenes ārste Ausma pat ar apmāksātu vizīti pie ārsta negrib nekus sūtīt.Kapēc? Nezinu. Būtu vēlams katrā ārsta prakses vietā izlikt Valsts noteiktās lietas ,kuras ir bezmaksas un par ko ir tiesības pieprasīt ģimenes ārstam.Ar naudu šodien var sākt izmeklēšanu,bet ar norīkojumu tikai gada nogalē.Kapēc?