Ko nozīmē pareizi un jēgpilni nodarboties ar fitnesu?

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: PantherMedia/Scanpix

Tas, ka, vienreiz aizejot uz trenažieru zāli bez jebkādām priekšzināšanām, cilvēks var ātri uzlabot fizisko formu un iegūt lielisku pašsajūtu, ir aplamas iedomas, jo, gluži tāpat kā jebkurā citā jomā, iepriekš ir jāsagatavojas, jāizprot savas vēlmes, pašreizējā fiziskā sagatavotība un citi būtiski aspekti. Precīzāk sakot, ir jānosaka divi mērķi: stratēģiskais un taktiskais.

Stratēģiskais atbild par to, uz ko cilvēks tiecas, savukārt taktiskais palīdz labāk kontrolēt tādus jautājumus kā - kad un cikos? Kā norāda fitnesa klubu tīkla «Atlētika» galvenā trenere Veronika Kim,

treniņu uzsākšanas sākumā ļoti svarīgs aspekts ir paškontrole.

Tie ir dažādi veidi, kā cilvēks sevi var kontrolēt, piemēram, nospraužot mērķus, veidojot treniņu grafiku, domājot par procesu un ievērojot šos pāris nosacījumus, kurus pareizi izpildot, ar laiku būs manāms augsts rezultāts.

Katram cilvēkam ir individuālas spēju robežas, un tas nozīmē, ka tāpēc nodarboties ar kādu izteiktu sporta veidu, piemēram, body bike, ir riskanti, ja ir ļoti augsts pulss vai veselības problēmas un sākotnēji uzstādīta pārāk liela slodze. Izvirzot stratēģisko mērķi, cilvēks rūpējas par savu pašsajūtu, bet ar taktisko, piemēram, vēlas nomest 3 kg 6 nedēļu laikā. Katram vajadzētu būt individuāli izstrādātai programmai, kuru var noteikt ar fitnesa testēšanu, izmantojot fitnesa treneri.

Svarīgi, lai katrā treniņu programmā būtu vingrinājumi, kas paredzēti visām muskuļu grupām.

Treniņu intensitātei ir jāatbilst katra sagatavotības līmenim, līdz ar to pareizi izstrādātai treniņu programmai ir jānodrošina plūstoša un pakāpeniska slodzes un intensitātes palielināšana, jo tikai ar laiku katra izturības un spēka spējas palielinās.

«Būtiski nosacījumi, sākot treniņus, ir treniņu programmas izvēle, konsultējoties ar treneri. Svarīgi arī izvērtēt un ievērot drošības principus, piemēram,

jāzina sava ķermeņa vājās zonas, kuras treniņu procesā noteikti nevajadzētu pārpūlēt,

bet tajā pašā laikā jāatceras, ka jāizkustina viss ķermenis, lai panāktu pēc iespējas vēlamākus rezultātus un virzītos līdz savam mērķim. Tāpat svarīgi atcerēties par muskuļu stiprināšanu, izstaipīšanu un atsildīšanu pēc treniņa, jo, ja muskuļi nav kārtīgi izstiepti, tas var izraisīt nepatīkamas sāpes,» turpina Veronika Kim.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu