Kristaps Porziņģis debitējis Spānijas augstākās līgas basketbola čempionātā

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis svētdien aizvadīja savu pirmo oficiālo spēli Spānijas augstākās līgas (ACB) čempionātā, bet viņa pārstāvētā Seviljas «Cajasol» komanda piedzīvoja zaudējumu.

Aizvadītajā jaunās sezonas pirmās kārtas mačā «Cajasol» savā laukumā ar rezultātu 77:93 (23:20, 14:26, 20:26, 21:20) piekāpās Mursijas klubam UCAM.

17 gadus vecais Porziņģis savā debijas mačā ACB čempionātā laukumā pavadīja pusotru minūti, kuras laikā neveica nevienu metienu pa grozu. Latvietis izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un iekrāja vienu efektivitātes koeficienta punktu.

Porziņģis kļuvis par devīto Latvijas basketbolistu, kurš devies laukumā ACB spēlē. Iepriekš to paveikuši arī Kristaps Valters, Jānis Blūms, Rihards Kuksiks, Rolands Freimanis, Kaspars Bērziņš, Aigars Vītols, Kaspars Cipruss un Kaspars Kambala.

Porziņģis «Cajasol» komandas sistēmā spēlē jau vairākas sezonas.

Pagājušajā sezonā «Cajasol» iekļuva Spānijas čempionāta ceturtdaļfinālā, kur ar 0-2 piekāpās Madrides «Real».