Ceturtdiena, 21. jūnijā Vārda dienas: Egita Emīls Monvīds
Foto: FIBA Europe / Castoria / Kulbis

No 4. līdz 22. septembrim Slovēnijas basketbola laukumos norisināsies Eiropas čempionāts (EČ) basketbolā, kurā septīto turnīru pēc kārtas tiks pārstāvēta arī Latvijas izlase. Betsafe.com bukmeikeri prognozē, ka Ainara Bagatska vadīto komandu piemeklēs iepriekšējo piecu Eiropas čempionātu liktenis un Latvijai neizdosies izkļūt no apakšgrupas, bet par čempioni trešo reizi pēc kārtas tiks kronēta Spānijas izlase.

«Latvija pēdējo reizi grupu turnīra barjeru pārvarēja 2001. gadā Turcijā notikušajā Eiropas čempionātā, bet nākamajos turnīros labākajā gadījumā tika izcīnīta tikai viena uzvara. Pirms diviem gadiem Lietuvā gados jaunā Latvijas izlase ar pieciem mēģinājumiem nespēja tikt ne pie vienas uzvaras. Šogad Bagatskim ir izdevies nokomplektēt komandu, kuras sastāvā ir tādi pieredzējuši vīri kā Blūms, Janičenoks un citi. Tāpat arī pārējie spēlētāji kļuvuši pieredzējušāki, tomēr apakšgrupas pretinieku sastāvi izskatās iespaidīgāki - īpaši Lietuvas un Serbijas komandas, kuru rindās būs gan NBA, gan Eirolīgas klubu spēlētāji. Šīs komandas vienīgo zaudējumu, visticamāk, piedzīvos savstarpējā mačā, cīnoties par medaļām. Jāņem vērā arī tas, ka atšķirībā no konkurentiem Latvijai nav izteiktu līderu, kas varētu izšķirt komandas likteni,» teica bukmeikers Roberts Egle.

«Prognozējam, ka mūsējie varētu tikt pie vienas uzvaras un, visdrīzāk, tas būs turnīra atklāšanas spēlē pret bosniešiem, taču ar to nepietiks, lai iekļūtu nākamajā kārtā. Prognozējam, ka savu trešo titulu pēc kārtas iegūs Spānija - pēdējo gadu Eiropas spēcīgākā komanda, kuras rindās spēlēs NBA un Spānijas ACB līgas zvaigzne,» viņš sacīja.

Saskaņā ar bukmeikeru prognozēm, totalizatora klientiem ir iespēja likt savas likmes uz koeficientu 6,50 (~15% varbūtība), prognozējot, ka mūsējie apakšgrupā iekļūs labāko trijniekā. Kā visreālākais variants tiek prognozēts, ka Bagatska audzēkņi izcīnīs vienu uzvaru - šāds scenārijs ir novērtēts ar koeficientu 2,50 (34% varbūtība).

Spāņu izredzes uz titulu ir novērtētas visaugstāk – koeficients 2,50 (X% varbūtība), kamēr mazliet vājākas izskatās Grieķijas un Francijas izredzes, kam atbilst koeficienti 4,50 (~25% varbūtība) un 5,50 (18% varbūtība).

Eiropas čempionāta apakšgrupas

A grupa B grupa C grupa D grupa Francija Maķedonija Spānija Krievija Lielbritānija Lietuva Slovēnija Grieķija Vācija Melnkalne Horvātija Itālija Ukraina Bosnija Polija Somija Beļģija Latvija Gruzija Turcija Izraēla Serbija Čehija Zviedrija

Ļoti interesanta solās būt arī iekšējā konkurence, cīnoties par Latvijas izlases rezultatīvākā spēlētāja godu. Lai arī Kasparam Bērziņam šis būs tikai pirmais Eiropas čempionāts, viņš pārbaudes spēlēs pierādījis, ka ir viens no komandas atslēgas spēlētājiem. Rezultatīvs sniegums tiek gaidīts arī no citiem VEF Rīga spēlētājiem – Daira Bertāna un Kristapa Janičenoka.

Šā gada Eiropas čempionātā piedalās 24 komandas, kuras ir sadalītas četrās grupās, pa sešām vienībām katrā. Katras grupas trīs labākās komandas kvalificēsies nākamajai kārtai, kurā notiks cīņa par vietu ceturtdaļfinālā.

Latvijas basketbola valstsvienības sastāvs Eiropas čempionātam

Vārds un uzvārds Poz. Aug. Dzim. Klubs 2013 Jānis Strēlnieks 1. 190 1989 Budiveļņik Jānis Blūms 1./2. 190 1982 Astana Dairis Bertāns 1./2. 193 1989 Bilbao Uxue Armands Šķēle 2. 192 1983 Kalev/Cramo Kristaps Janičenoks 2./3. 196 1983 VEF Rīga Rihards Kuksiks 2./3. 198 1988 Budiveļņik Jānis Bērziņš 3. 201 1993 VEF Rīga Mareks Mejeris 3./4. 207 1991 Fuenlabrada Rolands Freimanis 4./5 208 1988 Južnijas Himik Kaspars Bērziņš 4./5. 213 1985 VEF Rīga Mārtiņš Meiers 5. 208 1991 Mitteldeutscher BC Andrejs Šeļakovs 5. 208 1988 Club Melilla
© TVNET. Visas tiesības paturētas