«VEF Rīga» praktiski zaudē cerības iekļūt Eiropas kausa 2. posmā

Latvijas vicečempione «VEF Rīga» ļoti svarīgā Eiropas kausa spēlē trešdien ar rezultātu 84:96 (22:26, 17:25, 14:20, 31:25) izbraukumā piekāpās Ungārijas klubam Solnokas «Olaj KK», praktiski zaudējot cerības uz sacensību otrā posma sasniegšanu.

Šis bija jau «VEF Rīga» komandas astotais zaudējums pēdējās deviņās spēlēs visos turnīros.

Spēles pirmajās trijās minūtēs mājinieki iemeta četrus tālmetienus, izvirzoties vadībā ar 12:3, tomēr lielāku pārsvaru «Olaj KK» komanda iegūt vairs nespēja un pēc ceturtdaļas «VEF Rīga» zaudēja vien ar 22:26. Tomēr otrās ceturtdaļas ievadā mājinieki atkal guva pirmos piecus punktus, atkal palielinot pārsvaru līdz deviņiem punktiem, bet sestajā minūtē «VEF Rīga» jau zaudēja ar 29:44. Puslaika beigās spēles gaita strauji nemainījās un Latvijas klubs bija iedzinējos ar 39:51.

Otrajā puslaikā cīņas gaita strauji nemainījās. Vēl ceturtās ceturtdaļas sākumā «Olaj KK» pārsniedza pat 20 punktu pārsvaru (74:53), bet cīņas beigās ļoti stabili noturēja uzvaru, realizējot vairāk nekā 50% tālmetienu.

«VEF Rīga» rindās pa 22 punktiem guva Džeralds Robinsons un Jānis Timma, kura kontā arī astoņas atlēkušās bumbas.

Savukārt «Olaj KK» 19 punktus iemeta Pēters Lorānts, bet 18 punkti bija Dāvidam Vojvodam.

Tagad «VEF Rīga» komandai palikušas vien teorētiskas izredzes uz otrā posma sasniegšanu - jāuzvar atlikušajās trijās spēlēs, turklāt Krievijas vienība Sanktpēterburgas «Zeņit», visticamāk, būs jāpārspēj ar vismaz 15 punktu pārsvaru.

Pirmajā aplī rīdzinieki uzvarēja ungāru klubu savā laukumā ar 71:61, kas komandai līdz šim ir vienīgais panākums turnīrā. Pēc tam tajā piedzīvoti pieci zaudējumi pēc kārtas.

Citās šīs grupas cīņās trešdien Krievijas vienība Maskavas apgabala «Himki» ar 105:77 (36:14, 27:32, 20:15, 22:16) savā laukumā sagrāva Ļubļanas «Union Olimpija» no Slovēnijas, bet Stambulas «Bešiktaš Integral Forex» no Turcijas savā laukumā ar 87:73 (21:15, 20:19, 24:19, 22:20) pieveica Krievijas klubu Sanktpēterburgas «Zeņit».

Turnīra pirmajā aplī rīdzinieki ar 65:94 izbraukumā piedzīvoja sagrāvi pret «Himki» komandu, vēlāk savā laukumā ar 71:61 apspēlēja «Olaj KK», bet tad sekoja trīs zaudējumi pēc kārtas - 70:84 izbraukumā pret «Zeņit» spēlētājiem, 71:88 pret «Bešiktaš Integral Forex» un 74:83 savā laukumā pret «Union Olimpija». Otrais aplis tika ievadīts ar vēl vienu zaudējumu - 79:86 savā laukumā pret «Himki».

D apakšgrupā pēc septiņām kārtām «Bešiktaš Integral Forex» ir līdere ar sešām uzvarām, seko «Himki» ar pieciem panākumiem, bet «Union Olimpija» tikusi pie četriem panākumiem. Trīs uzvaras ir «Zeņit» kontā, bet Ungārijas un Latvijas klubi guvuši attiecīgi divus un vienu panākumu.

«VEF Rīga» komandai šajās sacensībās izvirzīts uzdevums pārvarēt pirmo turnīra posmu. Sacensībās vienība startē piekto gadu pēc kārtas.

Vēl vienā mačā trešdien Latvijas čempionvienība «Ventspils» ar 60:69 (10:15, 24:20, 11:17, 15:17) savā laukumā piekāpās apakšgrupas vadošajai komandai Krasnodaras «Lokomotiv-Kubaņ» no Krievijas.

«Ventspils» komanda Eiropas kausam kvalificējās kā iepriekšējās sezonas Latvijas čempione, bet «VEF Rīga» saņēma īpašo uzaicinājumu uz ULEB Eirolīgas kvalifikāciju, ko nespēja pārvarēt, un automātiski saņēma vietu Eiropas kausā.

Grupu turnīrā 36 komandas sadalītas sešās apakšgrupās, pa sešām komandām katrā, kas līdz 17.decembrim izspēlēs divu apļu turnīru. Pirms izlozes komandas, balstoties uz ģeogrāfisko principu, bija sadalītas divās apakšgrupās.

Sacensību otro posmu sasniegs četras katras grupas labākās komandas, kurām pievienosies astoņas vienības, kas nepārvarēs ULEB Eirolīgas sacensību pirmo posmu. Šīs 32 komandas tiks sadalītas astoņās grupās, pa četrām vienībām katrā, kas izspēlēs divu apļu turnīru laika posmā no 2015.gada 6.janvāra līdz 3.martam.

Otro posmu pārvarēs katras grupas divas labākās komandas, kas pēc tam izspēlēs astotdaļfinālu, ceturtdaļfinālu, pusfinālu un finālu. Izslēgšanas turnīrā visās fāzēs uzvarētāji tiks noskaidroti divu spēļu summā. Sacensību finālspēles gaidāmas 2015.gada 24. un 29.aprīlī. Sacensību uzvarētāji kvalificēsies 2015./2016. gada ULEB Eirolīgas turnīram.

Iepriekšējā sezonā Eiropas kausā triumfēja Spānijas komanda «Valencia Basket», kas finālā pieveica Krievijas vienību Kazaņas «Unics». Līdz ar to «Valencia Basket» automātiski kvalificējās ULEB Eirolīgas turnīram, bet «Unics» iepriekš pārvarēja ULEB Eirolīgas kvalifikāciju un arī spēlē Eiropas spēcīgāko komandu turnīrā.

No Latvijas komandām iepriekšējā sezonā «VEF Rīga» nespēja pārvarēt turnīra pirmo posmu.