BK «Ventspils» zaudē izredzes tikt Eirokausa nākamajā kārtā

BK «Ventspils» trešdien viesos ar 62:76 Grieķijā piekāpās Saloniku PAOK un kārtu pirms grupu turnīra pirmā posma beigām zaudēja izredzes kvalificēties grupu turnīra otrajai kārtai.

«Ventspils» cieta septīto zaudējumu deviņās spēlēs un vairs pat teorētiski nevar ierindoties pirmajā četriniekā, kuram garantēta vieta grupu turnīra otrajā kārtā. Pēdējo spēli BK «Ventspils» aizvadīs 17. decembrī savās mājās pret Zeļonaguras «Stelmet», kas grupā ieņem pēdējo - sesto vietu.

Spēles pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā, kad PAOK izdevās iegūt septiņu punktu pārsvaru 19:12, taču viesiem izdevās panākt izlīdzinājumu 21:21. Vēlreiz trešajā ceturtdaļā mājinieki ieguva septiņu punktu pārsvaru - 38:31, ko BK «Ventspils» ne tikai sadeldēja, bet otro reizi mača laikā nokļuva vadībā ar 45:43.

Pēdējo ceturtdaļu Roberta Štelmahera vadītā komanda sāka tikai ar divu punktu deficītu, tomēr PAOK turpināja kāpināt iegūto pārsvaru līdz pat 12 punktiem (67:55) trīs minūtes un 17 sekundes līdz spēles beigām.

Pēdējās minūtēs ventspilnieki, aktīvi strādājot aizsardzībā, samazināja rezultāta starpību līdz sešiem punktiem, tomēr mača izskaņā PAOK izdevās panākt maksimālo pārsvaru - 14 punktus.

Rezultatīvākais ventspilniekiem ar 17 punktiem bija Dāvis Lejasmeiers. Pa desmit punktiem guva Akselis Vairogs un Mairs Četmens. PAOK rindās ar 15 punktiem rezultatīvākais bija Kevins Langfords.

Otra Latvijas komanda - «VEF Rīga» iespēju piedalīties grupu turnīra otrajā kārtā bija zaudējusi jau divas spēles līdz pirmā posma beigām.

Saloniku PAOK - BK «Ventspils» 76:62 (14:12, 20:19, 15:16, 27:15)

PAOK: Langfords 15, Kārters 13, Cohlass 10, Kakarudis 10, Odums 9, Margaritis 8, Vons 6+7 AB, Liapis 3, Bremers 2

BK «Ventspils»: Lejasmeiers 17, Vairogs 10, Četmens 10+4 RP, Gulbis 7, Meiers 7+6 AB, Bārnīss 4, Ate 3, Gražulis 2, Grants 2+6 AB