Hārdena 50 punkti sagādā «76ers» NBA antirekordu

Hjūstonas «Rockets» komandas līderis Džeimss Hārdens piektdien sameta 50 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, sagādājot līgas pastarītei Filadelfijas «76ers» jau 27.zaudējumu pēc kārtas, kas līdz ar to sasniedza Ziemeļamerikas profesionālā sporta antirekordu.

Aizvadītajā mačā «76ers» izbraukumā piekāpās ar 114:116 (19:30, 30:26, 31:35, 34:25). Hārdens laukumā aizvadīja 40 minūtes, kuru laikā realizēja 14 no 28 metieniem no spēles, ieskaitot sešus tālmetienus. Tāpat viņam deviņas atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles.

«Skatoties uz uzvaru attiecību, viņi spēlēja tiešām smagi,» pēc dueļa stāstīja Hārdens. «Zinājām, ka viņi nepadosies un spēlēja smagi visas četras ceturtdaļas.»

«76ers» komanda līdz šim pēdējo uzvaru guvusi 27.martā - pagājušo sezonu tā noslēdza ar desmit zaudējumiem, bet šo sezonu iesākusi jau ar 17 neveiksmēm pēc kārtas.

Līdz ar to «76ers» basketbolisti ar 27 zaudējumiem sasnieguši Ziemeļamerikas profesionālā sporta antirekordu. Pirms tam 1976. un 1977.gadā 26 cīņās pēc kārtas zaudēja Nacionālās futbola līgas (NFL) vienība Tampabejas «Buccaneers», bet NBA šādu rādītāju 2010./2011.gadā sasniedza Klīvlendas «Cavaliers», savukārt 2014.gada ievadā to atkārtoja «76ers».

Tāpat «76ers» ir tikai zaudējuma attālumā, lai atkārtotu NBA neveiksmīgāko sezonas sākumu, jo 2009./2010.gada sezonu Ņūdžersijas «Nets» iesāka ar 18 zaudējumiem pēc kārtas. Zīmīgi, ka arī pagājušo sezonu «76ers» sāka ar 17 zaudējumiem.

«76ers» izbraukumā aizvadīja piekto maču pēc kārtas un tai viesos jāspēlē arī nākamā cīņa, kurā svētdien būs jāspēkojas ar Memfisas «Grizzlies».

Šajā mačā «76ers» komandā rezultatīvākais ar 28 punktiem bija Roberts Kovingtons, sasniedzot jaunu karjeras rekordu. Tāpat viņam astoņas pārtvertas bumbas.

Piektdienas mačā pirms ceturtās ceturtdaļas «76ers» bija 11 punktu deficīts, tomēr tās pirmajā pusē viņi veica izrāvienu 24:6 un sešas minūtes pirms pamatlaika beigām jau bija priekšā ar 104:97, tomēr nenoturēja pārsvaru, jo Hārdens guva 12 no 15 nākamajiem savas komandas punktiem.

Hārdens jau piecos mačos šosezon sametis vismaz 40 punktus, bet nākamajā spēlē «Rockets» svētdien viesosies pie latvieša Kristapa Porziņģa pārstāvētās Ņujorkas «Knicks» vienības. Abas komandas savā starpā tikās arī pagājušajā sestdienā, kad «Knicks» uzvarēja ar 107:102.

Citā spēlē jau septiņpadsmito uzvaru pēc kārtas guva līgas čempione Goldensteitas «Warriors», kas ar 135:116 (44:27, 31:30, 28:24, 32:35) izbraukumā pārspēja Fīniksas «Suns». Uzvarētājiem lielisku sniegumu nodemonstrēja 41 punktu guvušais Stīvens Karijs, bet ar «triple-double» izcēlās Dreimonds Grīns, kuram 14 punkti, desmit atlēkušās bumbas un desmit rezultatīvas piespēles.

Kā zināms, «Warriors» jaunu līgas rekordu sasniedza jau iepriekšējā mačā, kad kļuva par pirmo komandu līgas vēsturē, kas sezonu iesākusi ar 16 uzvarām.

LETA jau vēstīja, ka trešo neveiksmi pēc kārtas piektdien piedzīvoja «Knicks» komanda, kas ar 78:97 piekāpās Maiami «Heat» vienībai. Porziņģis guva 11 punktus un savāca astoņas bumbas zem groziem.

Ar astoņām uzvarām 17 spēlēs «Knicks» komanda Austrumu konferences kopvērtējumā atkritusi uz 11.vietu. Tajā līdere ar 12 uzvarām 16 cīņās ir pagājušās sezonas līgas fināliste Klīvlendas «Cavaliers», kas piektdien ar 95:90 (23:22, 27:30, 22:24, 23:14) apspēlēja Šarlotes «Hornets».

Savukārt Rietumu konferencē līdere ir šosezon joprojām bez zaudējumiem spēlējošā čempione «Warriors».