Basketbola izlase pārbaudes mačā piekāpjas Francijai

Latvijas basketbola izlase, gatavojoties Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, ceturtdien pretinieku laukumā piekāpās Francijas valstsvienībai. Ainara Bagatska vadītā komanda sāncenšu pārākumu atzina ar rezultātu 72:89 (20:23, 26:12, 17:11, 26:26).

Viesu rindās rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Kaspars Bērziņš, kurš izcīnīja arī astoņas atlēkušās bumbas. 12 punktus iemeta Dairis Bertāns, bet pa astoņiem pievienoja Anžejs Pasečņiks un Kaspars Vecvagars.

Mača pirmajās divās minūtēs Latvijas izlase nokļuva iedzinējos ar 0:7, taču turpinājumā izdevās atspēlēties un pirmo ceturtdaļu noslēgt ar vadību 23:20. Latvijas izlase uz brīdi panāca astoņu punktu pārsvaru, ko franči otrās ceturtdaļas vidū atspēlēja, panākot neizšķirtu 31:31. Sekoja mājinieku 15:4 izrāviens un puslaika pārtraukumā Latvijas basketbolistiem bija jādodas ar 11 punktu deficītu - 35:46.

Arī pēc pārtraukuma labāk spēlēja laukuma saimnieki, pakāpeniski palielinot pārsvaru. Ceturtajā ceturtdaļā spēle ritēja punkts punkta, taču lauzt spēles gaitu viesu komandai neizdevās. Latvijas izlase kopumā šajā mačā daudz izpildīja tālmetienus, bet ar precizitāti nesekmējās.

Jau ziņots, ka šīs komandas trešdien aizvadīja savstarpēju treniņspēli, kad aiz slēgtām durvīm Latvija guva panākumu ar 76:75.

Uz Franciju ar komandu veselības problēmu dēļ nedevās Žanis Peiners, kura vietā galvenais treneris Ainars Bagatskis sastāvā iekļāva Lietuvas čempionu Kauņas «Žalgiris» rindās Kasparu Vecvagaru.

Francija ir 2013. gada Eiropas čempione, bet pērn šajā turnīrā viņi izcīnīja bronzas medaļas.

Latvijas basketbola izlases kandidāti

Vārds un uzvārdsPoz.Aug.Dzim.Klubs 2016
Jānis Strēlnieks1.1911989Brose Bamberg (GER)
Kaspars Vecvagars1.1931993Žalgiris (LTU)
Ingus Jakovičs1.1861993VEF Rīga
Žanis Peiners1./2.2031990BK Ventspils
Aigars Šķēle1./2.1921992Valmiera/ORDO
Dāvis Lejasmeiers1./2.1921991Sodertalje Kings (SWE)
Dairis Bertāns2.1931989Dominion Bilbao (ESP)
Jānis Blūms2.1901982Avellino (ITA)
Jānis Bērziņš3.2011993VEF Rīga
Mārtiņš Laksa3.1981990Valmiera/ORDO
Jānis Timma3./4.2011992Zenit (RUS)
Ojārs Siliņš3./4.2021993Grissin Bon (ITA)
Mareks Mejeris4.2071991VEF Rīga
Rolands Šmits4.2071995Fuenlabrada (ESP)
Kaspars Bērziņš4./5.2131985Zenit (RUS)
Rolands Freimanis4./5.2081988Kalev/Cramo (EST)
Mārtiņš Meiers5.2081991VEF Rīga
Anžejs Pasečniks5.2121995Herbalife (ESP)

Pēc atgriešanās no Francijas Latvijas komanda dosies uz treniņnometni Liepājā, kur 22. jūnijā plkst. 19 spēlēs ar Tunisijas izlasi (24.jūnijā spēle bez skatītājiem). Pēdējās divas pārbaudes spēles notiks «Arēnā Rīga»: 27. jūnijā plkst. 20 ar Jaunzēlandes komandu, 28. jūnija plkst. 20 ar Irānas izlasi (abas translēs LTV7).

Visi Latvijas komandas pretinieki arī gatavojas olimpiskajiem kvalifikācijas turnīriem, taču spēlēs citās grupās.