Basketbola izlase sagatavošanās posmu noslēdz ar Irānas sakaušanu

Latvijas vīriešu basketbola izlase otrdien «Arēnā Rīga» pēdējā pārbaudes spēlē pirms Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra ar rezultātu 85:48 (23:12, 22:11, 17:15, 23:9) pārspēja Irānas izlasi.

Uzvarētāju sastāvā rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Dairis Bertāns, pa 14 punktiem pievienoja Mareks Mejeris un Anžejs Pasečniks, bet pa desmit pievienoja Mārtiņš Meiers un Kaspars Bērziņš.

Pirmajā minūtēs cīņa ritēja punkts punktā, taču tad Latvijas izlase veica 11:0 izrāvienu. Otrās ceturtdaļas sākumā mājinieki guva septiņus punktus pēc kārtas, palielinot pārsvaru līdz 17 punktiem. Turpinājumā Irānas basketbolisti uz brīdi samazināja rezultāta starpību, bet Latvijas izlase atkal atrāvās drošā vadībā un puslaika pārtraukumā devās ar 21 punkta pārsvaru.

Pēc pārtraukuma cīņa izlīdzinājās, tomēr Latvijas basketbolisti pārliecinoši kontrolēja notikumus laukumā, saglabājot drošu pārsvaru. Ceturtajā ceturtdaļā, kamēr komandas līderi tika pietaupīti, sekmīgi spēlēja Latvijas izlases gados jaunie basketbolisti. Rezultatīvi spēlēja Anžejs Pasečniks, palīdzot mājiniekiem pamazām vēl vairāk palielināt pārsvaru, kas galā deva drošu uzvaru.

Pēdējā pārbaudes spēlē pirms olimpiskā kvalifikācijas turnīra malā palika Jānis Blūms un Ojārs Siliņš. Viņus aizstāja iepriekšējā mačā nespēlējušie Aigars Šķēle un Rolands Šmits.

Dienu iepriekš Latvijas komanda ar rezultātu 84:55 «Arēnā Rīga» apspēlēja Jaunzēlandes valstsvienību.

Irānas izlase ir trīskārtēja Āzijas čempione (2007., 2009., 2013.gadā), bet iepriekšēja turnīrā pērn izcīnīja 3.vietu. Piedalījusies Pasaules kausa izcīņā 2010. gadā (bilance 1-4) un 2014. gadā (1-4), kā arī Pekinas olimpiskajās spēlēs 2008. gadā (0-5).

Latvijas un Irānas vīriešu basketbola valstsvienības savā starpā spēlēs pirmo reizi. Svētdien Rīgā Irānas komanda ar 76:73 pārspēja Jaunzēlandes izlasi.

Latvijas nacionālās basketbola izlases kandidāti

Vārds un uzvārdsPoz.Aug.Dzim.Klubs 2016
Jānis Strēlnieks1.1911989Brose Bamberg (GER)
Ingus Jakovičs1.1861993VEF Rīga
Žanis Peiners1./2.2031990BK Ventspils
Aigars Šķēle1./2.1921992Valmiera/ORDO
Dairis Bertāns2.1931989Dominion Bilbao (ESP)
Jānis Blūms2.1901982Avellino (ITA)
Jānis Bērziņš3.2011993VEF Rīga
Jānis Timma3./4.2011992Zenit (RUS)
Ojārs Siliņš3./4.2041993Reggio Emilia (ITA)
Mareks Mejeris4.2071991Elan (FRA)
Rolands Šmits4.2071995Fuenlabrada (ESP)
Kaspars Bērziņš4./5.2131985Zenit (RUS)
Mārtiņš Meiers5.2081991VEF Rīga
Anžejs Pasečniks5.2121995Herbalife (ESP)

Visas trīs komandas gatavojas olimpiskajam kvalifikācijas turnīram, kas 4. jūlijā latviešiem sāksies Belgradā, irāņiem – Turīnā, bet Jaunzēlandes izlase 5. jūlijā sāks cīņu Manilā.

Olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā Belgradā pirmajā posmā Latvijas komanda spēlēs ar Japānas (4. jūlijā plkst. 19) un Čehijas (5. jūlijā plkst. 22) izlasēm. Apakšgrupas divas labākās komandas 8. jūlijā pusfinālā spēlēs ar kādu no otrās apakšgrupas komandām (Angola, Puertoriko un Serbija). 9. jūlijā – finālspēle, kuras uzvarētāji brauks uz Rio.