Dāvim Bertānam neveiksmīga tālmetienu sērija NBA Vasaras līgas mačā

Latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns aizvadītajā naktī (pēc Latvijas laika) guva deviņus punktus, taču trāpīja tikai vienu no astoņiem tālmetieniem, savukārt viņa pārstāvētā Sanantonio «Spurs» komanda piedzīvoja zaudējumu NBA Jūtas Vasaras līgā.

«Spurs» ar rezultātu 86:94 (21:23, 18:16, 31:29, 16:26) zaudēja Filadelfijas «76ers» komandai, kuras sastāvā nav iekļauts Anžejs Pasečņiks.

Bertāns laukumā devās sākumsastāvā, kopumā mačā nospēlēja 22 minūtes, kuru laikā realizēja četrus no četriem soda metieniem un vienīgo izpildīto divpunktnieku, taču trāpīja tikai vienu no astoņiem trīspunktniekiem.

Latviešu uzbrucēja kontā arī septiņas izcīnītas atlēkušās bumbas, izdarītas četras rezultatīvas piespēles un bloķēti divi metieniem. «Spurs» komanda iemeta par trim punktiem mazāk nekā pretinieki, kamēr laukumā atradās Bertāns.

«Spurs» sastāvā rezultatīvākais bijaBraiens Forbss, kurš izcēlās ar 21 punktu.

Jau ziņots, ka pirmajās divās NBA Vasaras līgas spēlēs Bertāns guva 12 un 14 punktus, «Spurs» komandai attiecīgi tiekot pie zaudējuma un uzvaras.

Savukārt naktī uz sestdienu (pēc Latvijas laika) sāksies NBA Lasvegasas Vasaras līga, turnīram norisinoties desmit dienas. Lasvegasā Ņūorleānas «Pelicans» komandā strādās «VEF Skola» galvenais treneris Raimonds Feldmanis, kurš kļūs par pirmo latviešu treneri NBA Vasaras līgā.

«Spurs» komandu Vasaras līgā vada Grega Popoviča asistents Vils Hārdijs.

Pērn bez Bertāna NBA Vasaras līgā «Spurs» rindās spēlēja arī Iļja Gromovs.

Savā debijas sezonā NBA regulārajā čempionātā Bertāns laukumā gāja 67 spēlēs, kurās vidēji nospēlēja 12,1 minūti, iemeta 4,5 punktus un izcīnīja 1,5 atlēkušās bumbas. Bertāns četros mačos guva vismaz 15 punktus, bet rezultatīvākā cīņa debijas sezonā latvietim bija 7.janvārī, kad pret Šarlotes «Hornets» tika iemests 21 punkts.

Bertāns kļuva par pirmo latviešu basketbolistu, kurš spēlējis NBA konferences finālā, izslēgšanas turnīra rezultatīvākajā mačā tiekot pie 13 punktiem. Kopā latvietis 13 «play-off» mačos vidēji nospēlēja 8,6 minūtes, kuru laikā izcēlās ar vidēji 2,8 punktiem un savāca 1,5 bumbas zem groziem.

Basketbolists iepriekš paziņoja, ka viņš palīdzēs Latvijas izlasei gaidāmajā Eiropas čempionātā. Patlaban 24 gadus vecais Bertāns iepriekšējo reizi valstsvienībā spēlēja pirms pieciem gadiem.