Otrdiena, 17. jūlijā Vārda dienas: Aleksejs Aleksis Alekss
Latvijas basketbola izlase |  
Foto: Jānis Škapars / TVNET

Tāpat kā vairums citu izlašu treneri, arī Latvijas valstsvienības galvenais treneris Arnis Vecvagars novembra nogalē gaidāmajiem 2019. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra mačiem kandidātos iekļāvis ULEB Eirolīgas spēlētājus, kaut joprojām ir neskaidrība par viņu līdzdalību. Sarakstā iekļuvuši arī četri basketbolisti, kuri līdz šim spēlējuši pieaugušo izlases rindās, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS).

LBS novembra beigās paredzētajām 2019. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra pirmajām spēlēm ar Turcijas izlasi (24. novembrī Bursā) un Zviedrijas izlasi (26. novembrī plkst. 17 «Arēnā Rīga») reģistrējusi 24 spēlētājus. Kandidātu sarakstā ir deviņi šoruden aizvadītā Eiropas čempionāta dalībnieki, kā arī četri basketbolisti, kuri valstsvienībā vēl nav spēlējuši - Rodions Kurucs, Artūrs Strautiņš, Rihards Lomažs un Klāvs Čavars.

«Kandidātu saraksts tapis sadarbībā ar LBS Treneru komisiju. Tā kā valstsvienības darbam atvēlētais «logs» ir ļoti īss, nebūs laika eksperimentiem un spēlētāju pārbaudīšanai, tāpēc uz spēlēm izsauksim 12-15 spēlētājus un vairākiem basketbolistiem iekļūšana šajā sarakstā drīzāk ir signāls, ka mēs uz viņiem ceram tālākā nākotnē. Taču atlikušajā laikā plānus var koriģēt savainojumi un var rasties situācija, ka konkrētā pozīcijā jāiesaista spēlētājs, kurš pagaidām nešķiet prioritārs,» LBS paziņojumā norādījis Vecvagars.

«Lielāko neskaidrību joprojām rada Eirolīgas spēlētāju statuss. Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns un Jānis Timma man apliecinājuši, ka ir gatavi spēlēt valstsvienībā, ja būs iespēja to darīt. Spēlētājiem nosūtīti oficiāli uzaicinājumi un tālāk stājas spēkā juridiskās procedūras, kurās iesaistītas ne tikai FIBA un ULEB Eirolīga, bet arī Eirolīgas pārstāvēto valstu sporta organizācijas un valdības. Bet pagaidām mums, treneriem, jābūt gataviem dažādiem variantiem,» situāciju skaidroja treneris.

«Ja paliek spēkā Eirolīgas kalendārs, kurā paredzētas spēles 23. novembrī, spēlētāji pat pauduši gatavību 24. novembrī ierasties uz spēli Stambulā, taču, manuprāt, tas būtu ļoti riskants solis - trīs nopietnas spēles četrās dienās ar diviem pārlidojumiem. Iespējams, būtu lietderīgi vislabāko sastāvu sapulcēt 26. novembrī uz spēli Rīgā. Taču, lai kā risināsies šis jautājums, mērķis paliek nemainīgs - cīņa par uzvaru katrā spēlē,» uzsvēra Vecvagars.

«Patīkami, ka absolūti lielākajai spēlētāju daļai sezona sākusies veiksmīgi - ir nozīmīga loma un liels spēles laiks klubu sastāvos. Tas attiecas gan uz «EuroBasket 2017» dalībniekiem, gan, piemēram, Mareku Mejeri un Anžeju Pasečņiku, kuri vasarā nepiedalījās kopīgajā darbā,» atzīmēja izlases vadonis.

«Uzaicinātos kandidātus gaidīsim Rīgā tūlīt pēc nacionālo čempionātu spēlēm, kuras notiks 18. un 19. novembrī. Pirmais koptreniņš paredzēts pirmdien, 20. novembra vakarā. 21. novembrī divreiz trenēsimies Rīgā, bet jau 22. novembrī dosimies uz Turciju, lai bez lieka stresa varētu aizvadīt divus treniņus spēles vietā Bursā,» plānus ieskicēja Vecvagars.

«25. novembrī atgriežamies Rīgā, bet 26. novembrī plkst.17 gaidām visus līdzjutējus «Arēnā Rīga» uz spēli ar Zviedriju. «6. spēlētāja» atbalsts ļoti noderēs, lai spertu soli tuvāk Pasaules kausa finālturnīram, kurā, sapulcējot vislabāko sastāvu, būs iespēja sagādāt tādus pašus svētkus kā septembrī EuroBasket 2017 laikā,» piebilda treneris.

© TVNET. Visas tiesības paturētas