Embīds savāc iespaidīgu statistiku NBA spēlē

LETA/AP

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Filadelfijas «76ers» traumatiskais centrs Žoels Embīds trešdien izcēlās ar 46 punktiem, 15 atlēkušajām bumbām, septiņām rezultatīvām piespēlēm un septiņiem blokiem uzvarētā spēlē.

Aizvadītajā mačā «76ers» ar rezultātu 115:109 (29:26, 29:28, 25:30, 32:25) viesos pieveica Losandželosas «Lakers». Embīds kļuvis par pirmo spēlētāju kopš Džuliusa Ērvinga 1982.gadā, kurš vienā mačā izcēlies ar vismaz 40 punktiem, septiņām rezultatīvām piespēlēm un septiņiem blokiem.

2014.gadā Embīds tika uzskatīts par potenciālo drafta pirmo numuru, tomēr nedēļu pirms ceremonijas iedzīvojās savainojumā un noslēgumā tika izvēlēts ar trešo numuru aiz Endrjū Viginsa un Džabari Pārkera. Dažādu veselības problēmu dēļ trijās NBA sezonās kamerūniešu centrs līdz šim piedalījies vien 43 regulārā čempionāta spēlēs, tomēr šīs sezonas sākumā demonstrē ļoti augstvērtīgu sniegumu.

Trešdienas mačā Embīds realizēja 14 no 20 metieniem no spēles, kā arī 16 no 19 soda metieniem, kļūstot par rezultatīvāko «76ers» spēlētāju vienā mačā kopš Alena Aiversona 2006.gadā. Kā ziņo ESPN, iepriekšējās 35 reizes spēlētājs, kurš «76ers» rindās savāca vismaz 44 punktus, bija Aiversons.

Tāpat lieliski nospēlēja arī «76ers» debitants Bens Simonss, kurš duelī ar «Lakers» savāca 18 punktus, desmit rezultatīvas piespēles un deviņas atlēkušās bumbas.

Tikmēr «Lakers» komandā ar 26 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām atzīmējās Brendons Ingrams.

Savukārt «Lakers» debitants Lonzo Bols otro maču pēc kārtas ceturto ceturtdaļu pavadīja uz rezervistu soliņa. Viņš duelī 21 minūtes laikā trāpīja tikai vienu no deviņiem metieniem no spēles.

Citā mačā 31 punktu iemeta Lebrons Džeimss, palīdzot vicečempionei Klīvlendas «Cavaliers» izbraukumā ar 115:107 (36:30, 25:37, 27:17, 27:23) apspēlēt Šarlotes «Hornets». Šajā mačā «Cavaliers» labi nospēlēja aizsardzībā, piecas no 13 pretinieku kļūdām izprovocējot ceturtajā ceturksnī.

«Hornets» piedzīvoja piekto zaudējumu pēc kārtas.

Tikmēr Džons Vols iemeta 27 punktus, bet Bredlijs Bīls atzīmējās ar 26 punktiem, palīdzot Vašingtonas «Wizards» izbraukumā ar 102:93 (30:19, 31:30, 10:25, 31:19) apspēlēt Maiami «Heat». Pēc smagas trešās ceturtdaļas «Wizards» dueli noslēdza ar izrāvienu 29:13.

Savukārt līgas līdz šim rezultatīvākais spēlētājs Jannis Adetokunbo iemeta 21 punktu, palīdzot Milvoki «Bucks» gūt ceturto panākumu pēc kārtas, ar rezultātu 99:95 (26:23, 15:18, 34:21, 24:33) pieveicot Detroitas «Pistons». Šī kļuva vien par otro reizi šosezon, kad Adetokunbo nekļūst par rezultatīvāko spēlētāju komandā, jo ar 27 punktiem atzīmējās Kriss Midltons.

Jau vēstīts, ka latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis trešdien guva 22 punktus, palīdzot Ņujorkas «Knicks» komandai savā laukumā ar rezultātu 106:101 (27:30, 23:30, 27:22, 29:19) pārspēt Jūtas «Jazz».

«Knicks» lielāko daļu mača atradās iedzinējos un tikai ceturtās ceturtdaļas vidū pārņēma vadību. Porziņģim piedaloties vadības nostiprināšanā, «Knicks» neļāva pretiniekiem atspēlēties un svinēja uzvaru.

Savukārt Dāvis Bertāns nospēlēja pēdējo pusotru minūti spēlē, kurā viņa pārstāvētā Sanantonio «Spurs» viesos Rietumu konferences augšgala komandu duelī ar 86:98 (24:18, 19:39, 22:18, 21:23) piekāpās Minesotas «Timberwolves».

Austrumu konferences un visas līgas līdere ir Bostonas «Celtics», kas 15 spēlēs izcīnījusi 13 uzvaras. Otrā Austrumos ar desmit uzvarām 14 cīņās ir «Pistons», bet «Knicks» ar astoņiem panākumiem 14 dueļos atrodama jau piektajā pozīcijā.

Tikmēr Rietumu konferencē ar 11 uzvarām 14 spēlēs vadībā ir Goldensteitas «Warriors», kamēr tikpat panākumu 15 mačos ir Hjūstonas «Rockets», bet «Spurs» ar deviņiem panākumiem 15 dueļos atkāpusies uz ceturto pozīciju.

Par līgas rezultatīvāko spēlētāju tagad ar vidēji 30,7 punktiem kļuvis Džeimss Hārdens no «Rockets» vienības. Viņam ar 30,6 punktiem seko Adetokunbo, vidēji 28,9 punktus mačā savācis Porziņģis, bet ar vidēji 28,3 punktiem izcēlies Lebrons Džeimss.