Ērvings ar 47 punktiem sarūpē «Celtics» kārtējo uzvaru NBA mačos

Kairijam Ērvingam iemetot 47 punktus, pirmdien Bostonas «Celtics» uzvarēja jau sešpadsmitajā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē pēc kārtas.

«Celtics» ceturtajā ceturtdaļā atspēlējās no desmit punktu deficīta un ar rezultātu 110:102 (34:22, 19:27, 16:28, 27:19, 14:6) viesos uzveica Dalasas «Mavericks», kas ir visa turnīra pastarīte.

Vēl piecas minūtes pirms pamatlaika beigām «Celtics» zaudēja ar 79:89, tomēr vienība kārtējo reizi atspēlējās. Pēc tam pagarinājumā Ērvings izcēlās ar desmit punktiem, trāpot visus četrus izpildītos metienus. Pēdējās 13 minūtēs Ērvings viens nospēlēja rezultatīvāk par visu «Mavericks» komandu ar rezultātu 17:12.

Zīmīgi, ka «Celtics» no lieliem iedzinējiem atspēlējās jau trešajā spēlē pēc kārtas.

«Celtics» komanda iepriekšējo reizi zaudēja 18.oktobrī, kad aizvadīja sezonas pirmo mājas spēli, un pašlaik ir sacensību kopvērtējuma līdere. Kluba rekords ir 2008.gadā sasniegtā 19 panākumu sērija.

Pirmdien Ērvings realizēja 16 no 22 metieniem no spēles.

Citā mačā piekto uzvaru pēc kārtas guva NBA vicečempione Klīvlendas «Cavaliers», ar 116:88 (36:23, 37:23, 28:16, 15:26) izbraukumā sagraujot Detroitas «Pistons». Vēl nesen «Cavaliers» komandai bija negatīva uzvaru un zaudējumu bilance, bet tagad tā pakāpusies jau uz ceturto pozīciju Austrumu konferencē, kur vietu augstāk ir tieši «Pistons».

Uzvarētājiem ar 19 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un četrām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Kevins Lavs, kamēr ar 18 punktiem un astoņām bumbām zem groziem 27 minūšu laikā atzīmējās Lebrons Džeimss. Tāpat 18 punktus sameta arī Džejs Krauders.

«Mums jau ilgi nebija bijušas šādas uzvaras,» pēc dueļa teica Džeimss.

Tikmēr uz ģērbtuvēm pirmdien tika aizsūtīts Ņūorleānas «Pelicans» centrs Demarkuss Kazinss, kurš iesita ar elkoni pagājušās sezonas līgas vērtīgākajam spēlētājam Raselam Vestbrukam. Aizvadītajā mačā «Pelicans» tāpat uzvarēja Oklahomasitijas «Thunder» ar rezultātu 114:107 (24:33, 33:32, 30:21, 27:21), kaut pirmajā ceturtdaļā nokļuva iedzinējos ar 19 punktiem.

Incidents notika trešajā ceturtdaļā, kad Kazinss pēc cīņas par atlēkušo bumbu iesita Vestbrukam.

Neskatoties uz Kazinsa trūkumu, «Pelicans» guva uzvaru, 36 punktus iemetot Entonijam Deivisam.

Tikmēr Vestbruks dueli noslēdza ar 22 punktiem, 16 atlēkušajām bumbām un 12 rezultatīvām piespēlēm, noformējot savu piekto «triple-double» šosezon.

Tāpat lielisko debiju turpināja austrālietis Bens Simonss, kurš ar 27 punktiem palīdzēja Filadelfijas «76ers» ar 107:86 (25:15, 22:21, 28:27, 32:23) mājās apspēlēt Jūtas «Jazz». Šis bija Simonsa karjeras rezultativitātes rekords, austrālietim izmantojot «Jazz» zvaigznes Rūdija Gobēra prombūtni.

Kā vēstīts, latvietis Kristaps Porziņģis iemeta 25 punktus, palīdzot Ņujorkas «Knicks» savā laukumā ar rezultātu 107:85 (20:20, 36:24, 27:24, 24:17) pārspēt Losandželosas «Clippers», kas cieta devīto zaudējumu pēc kārtas.

Savukārt Dāvis Bertāns nepilnās piecās minūtēs tika pie divām atlēkušajām bumbām, bet Sanantonio «Spurs» savā laukumā ar rezultātu 96:85 (24:22, 22:16, 24:27, 26:20) pārspēja Austrumu konferences pastarīti Atlantas «Hawks».

Visas līgas un Austrumu konferences galvgalī ar 16 uzvarām 18 cīņās ir Bostonas «Celtics» komanda, kurai konferencē ar 11 uzvarām 16 spēlēs seko nākamā «Knicks» pretiniece Toronto «Raptors».

Pati «Knicks» vienība ar deviņām uzvarām 16 mačos ieņem sesto vietu, esot arī aiz «Pistons», «Cavaliers» un Vašingtonas «Wizards».

Rietumu konferences priekšgalā ar 13 uzvarām 17 spēlēs ir Goldensteitas «Warriors» un Hjūstonas «Rockets» vienības, kurām ar 11 panākumiem seko «Spurs».

Nākamo maču «Knicks» aizvadīs trešdien, kad savā laukumā uzņems «Raptors», kurai sestdien viesos zaudēja ar rezultātu 84:107, kamēr «Spurs» šajā pašā dienā viesosies pie «Pelicans».

Līgas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā Porziņģis ar vidēji 27,6 punktiem atrodams ceturtajā pozīcijā, kur līderis ar 31,6 punktiem ir Džeimss Hārdens no «Rockets»