«Rockets» ar neapturamo Hārdenu priekšgalā turpina uzvaru sēriju NBA mačos

LETA/AFP

Rietumu konferences līdere Hjūstonas «Rockets» ar neapturamo Džeimsu Hārdenu priekšgalā ceturtdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē viesos uzvarēja Jūtas «Jazz» vienību, tiekot pie astotās uzvaras pēc kārtas.

«Rockets» bija pārāka ar rezultātu 112:101 (25:20, 26:26, 37:20, 24:35).

Līgas rezultatīvākais spēlētājs Hārdens uzvarētājiem guva 29 punktus, kamēr Raiens Andersons pievienoja 23, bet Kriss Pols 18 punktus, izdarot arī 13 rezultatīvas piespēles un izcīnot 9 atlēkušās bumbas. «Jazz» komandā ar 26 punktiem rezultatīvākais bija Donovans Mitčels.

Hjūstonas komanda otrajā puslaikā spēja panākt 74:53 savā labā, pēc tam pārsvaru gan uz pusi zaudējot, taču uzvaru nosargājot.

«Rockets» ir izcīnījusi 14 panākumus pēdējos 15 mačos.

Tikmēr citā mačā Losandželosas «Lakers» sīvā galotnē viesos ar 107:104 (32:25, 25:24, 22:21, 28:34) uzvarēja Filadelfijas «76ers», pārtraucot piecu zaudējumu sēriju.

«Lakers» uzvaru izrāva spēles pēdējā sekundē, tālmetienu realizējot Brendonam Ingremam, kurš šajā mačā guva 21 punktu.

Tikmēr «76ers» komandu no zaudējuma neglāba Žoela Embīda 33 punkti, bet NBA austrāliešu debitants Bens Simonss tika pie trešā «triple-double» karjerā, gūstot 12 punktus, izcīnot 13 atlēkušās bumbas un izdarot 15 rezultatīvas piespēles, pēdējā rādītājā labojot savu personīgo rekordu.

Laukuma saimnieki vēl pēdējā ceturtdaļā atradās iedzinējos ar 70:85, ar Embīda pūlēm, kurš noslēdzošajā ceturtdaļā guva 16 punktus, spēja panākt izlīdzinājumu, taču beigās vienalga zaudēja.

Ceturtdien viena spēle tika aizvadīta Meksikas galvaspilsētā Mehiko, kur Bruklinas «Nets» ar 100:95 (20:33, 29:25, 25:21, 26:16) uzvarēja Oklahomasitijas «Thunder», tiekot pie ceturtā panākuma sešās spēlēs.

Bruklinas komandā Keriss Leverts guva 21 punktu un izdarīja desmit rezultatīvas piespēles, bet «Thunder» neglāba iepriekšējās sezonas NBA vērtīgākā spēlētāja Rasela Vestbruka 31 punkts.

«Nets» komanda sestdien turpat Mehiko tiksies arī ar Maiami «Heat» vienību.

Jau vēstīts, ka ceturtdien «Nets» no «76ers» komandas iemainīja 2015. gada drafta trešajā kārtā pirms Kristapa Porziņģa izvēlēto Džahlilu Okaforu.

Savukārt Vašingtonas «Wizards» ceturtdien viesos ar 109:99 (26:28, 31:24, 28:32, 24:15) pārspēja Fīniksas «Suns» komandu, uzvarētājiem 34 punktus gūstot Bredlijam Bīlam, kurš kļuva par aizvadītās spēļu dienas rezultatīvāko spēlētāju.

Austrumu konferences un visas līgas līdere ar 22 uzvarām 26 mačos ir Bostonas «Celtics», kamēr 18 panākumi 25 mačos šajā konferencē ir Klīvlendas «Cavaliers» vienībai, bet Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas «Knicks» ar 12 uzvarām 24 mačos ir devītajā vietā.

Savukārt Rietumu konferencē vadībā ar 19 uzvarām 23 mačos atrodas Hjūstonas «Rockets», kam ar 20 panākumiem 26 spēlēs seko NBA čempione Goldensteitas «Warriors», kamēr Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio «Spurs» ar 17 uzvarām 25 cīņās ir trešajā pozīcijā.