Bertānam 12 punkti pret NBA līdervienību «Rockets»

Dāvis Bertāns piektdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā guva 12 punktus, taču viņa komanda Sanantonio «Spurs» viesos ar rezultātu 109:124 (16:31, 27:29, 29:32, 32:37) zaudēja spēcīgajai Hjūstonas «Rockets» vienībai.

Bertāns laukumā pavadīja 17 minūtes, kuru laikā viņš trāpīja 3 no 3 divpunktu un 2 no 4 trīspunktu metieniem. Latvieša rēķinā arī 1 atlēkušā bumba, 1 rezultatīva piespēle, 1 pārtverta bumba un 1 kļūda. Visus 12 punktus Bertāns guva ceturtajā ceturtdaļā.

Šajā mačā «Rockets» komanda dominēja, neatstājot «Spurs» vienībai cerības. Hjūstona pirmajā ceturtdaļā ieguva 31:16 pārsvaru, puslaikā bija 17 punktu vadība, bet pirms noslēdzošā perioda mājinieki bija priekšā ar 92:72.

«Spurs» rindās 16 punkti Lamarkusam Oldridžam, 14 pievienoja Žofrijs Lovernjē, 13 iemeta Petijs Milzs, bet 12 punkti Kavai Lenarda kontā.

«Rockets» sastāvā Džeimss Hārdens guva 28 punktus, izcīnīja 7 atlēkušās bumbas un veica 6 rezultatīvas piespēles, tikmēr Kriss Pols arī sameta 28 punktus, izdarīja 8 rezultatīvas piespēles un pārtvēra 7 bumbas.

Hjūstonas komanda izcīnīja 12. uzvaru pēc kārtas, nedaudz nostiprinoties Rietumu konferences un visas līgas kopvērtējuma līderpozīcijā. «Rockets» šosezon guvis 23 uzvaras un piedzīvojusi tikai 4 zaudējumus.

«Spurs» ar bilanci 19 uzvaras un 10 zaudējumi patlaban atrodas trešajā pozīcijā Rietumu konferences turnīra tabulā, kur otro vietu aiz «Rockets» ieņem pašreizējā NBA čempione Goldensteitas «Warriors».

25 gadus vecais Bertāns aizvada savu otro sezonu pasaules spēcīgākajā līgā. Latvijas basketbolists šosezon NBA laukumā devies 24 mačos, vidēji nospēlējis 9,1 minūti un atzīmējies ar 3,9 punktiem.