Foto un video stāsts: lieliskie Kauņas «Žalgiris» fani. Ir ko pamācīties

Mēdz teikt, ka basketbols Lietuvā ir reliģija. To var novērto teju katrā valsts čempionvienības Kauņas «Žalgiris» mājas spēlē. Lieliskais fanu atbalsts sekmējis klubam šosezon vēsturisku panākumu uz Eiropas skatuves.

«Žalgiris» ceturtdien ULEB Eirolīgas ceturtdaļfinālā ar rezultātu 101:91 uzvarēja Jāņa Strēlnieka pārstāvēto Grieķijas klubu Pirejas «Olympiakos», sasniedzot sacensību finālturnīru, kurā startēs sezonas 4 labākās komandas.

Šajā mačā, kuru klātienē vēroja teju 14,5 tūkstoši skatītāju, Latvijas basketbolists guva 17 punktus, taču «Olympiakos» zaudēja spēli Kauņā un atzina «Žalgiris» pārākumu ceturtdaļfināla sērijā ar 1-3.

Kauņas klubs 1999.gadā kļuva par Eirolīgas čempioni, toreiz gan šo turnīru vēl rīkoja Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA), savukārt pēcāk Vecā kontinenta labākie klubi apvienojās, izveidojot Eiropas Basketbola līgu savienību (ULEB). Kopš ULEB izveides «Žalgiris» labāko četriniekā nebija ticis.