Antidopinga aģentūras sadodas rokās: aicina diskvalificēt Krieviju

 

Deviņpadsmit Nacionālo antidopiga aģentūru organizācijas (NADO) biedres aicinājušas diskvalificēt Krieviju no visām ar sportu saistītajām aktivitātēm.

Tāpat NADO aicināja Pasaules Antidopinga aģentūru (WADA) pārņemt lietas izmeklēšanu, kurā pēc Ričarda Maklarena ziņojuma nāca klajā, ka laika posmā no 2011. līdz 2015. gadam vairāk nekā 1000 Krievijas sportisti 30 sporta veidos piedalījušies valsts izveidotā un atbalstītā dopinga sistēmā.

NADO arī uzskata, ka WADA organizācijai vajadzētu piešķirt lielāku varu, izmeklējot šo lietu.

Reklāma

Kā raksta Īrijas mediji, diskvalificēt Krieviju aicinājušas Igaunijas, Austrijas, Beļģijas, Kanādas, Horvātijas, Dānijas, Somijas, Francijas, Vācijas, Īrijas, Japānas, Nīderlandes, Polijas, Slovēnijas, Spānijas, Dienvidāfrikas Republikas, Zviedrijas, Šveices un ASV antidopinga aģentūras.

Maklarena ziņojumā tika norādīts uz Krievijas atbalstītu dopinga sistēmu, kuras pamatā bija pozitīvu dopinga analīžu nomainīšana pret negatīvām. Šīs sistēma darbojusies arī 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs, kā arī 2013.gada pasaules čempionātā vieglatlētikā, kas notika Maskavā.

Pēc faktu nākšanas gaismā WADA apturēja RUSADA darbību un aicināja atbildīgās organizācijas aizliegt Krievijas sportistiem startēt starptautiskajās sacensībās, tostarp Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) šo aicinājumu neatbalstīja, ļaujot starptautiskajām federācijām pašām izlemt, vai pielaist krievu atlētus startiem. Dažas federācijas, piemēram, vieglatlētikā un svarcelšanā, šo iespēju izmantoja. Tiesa, pretēju lēmumu pieņēma Starptautiskā Paraolimpiskā komiteja, tāpēc Krievijas sportisti nestartēja Riodežaneiro paraolimpiskajās spēlēs.

Saistībā ar Maklarena ziņojumu otro daļu, kas bija saistīts ar ziemas sporta veidiem, pagaidu diskvalifikācija tika piešķirta arī 2014.gada Soču olimpisko spēļu čempionam skeletonā Aleksandram Tretjakovam, kurš cīņā par zeltu apsteidza latvieti Martinu Dukuru. Tiesa, nedēļas nogalē diskvalifikācija tika atcelta.

Saistītie raksti
Krievijas peldētāja Jefimova: Amerikāņi liedz ar mani sadarboties

Krievijas peldētāja Jefimova: Amerikāņi liedz ar mani sadarboties

Atcelta četru Krievijas skeletonistu diskvalifikācija

Atcelta četru Krievijas skeletonistu diskvalifikācija

Krievijas skeletonisti drīkstēs piedalīties Eiropas čempionātā

Krievijas skeletonisti drīkstēs piedalīties Eiropas čempionātāApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Zeme
Zeme, Jūrmala, 95000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 54700 EUR
Māja
Māja, Jūrmala, 490000 EUR