Otrdiena, 17. jūlijā Vārda dienas: Aleksejs Aleksis Alekss
Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 19. augustā, Šauļos ar spēli starp mājiniekiem «Vairas» un regbija komandu «Transact Pro/Miesnieki» sācies Baltijas spēcīgāko komandu turnīrs «Baltijas Top līga». Latvijas vienība sezonu sāka ar zaudējumu līdzīgā cīņā - 26:18 (14:6).

«Vairas» komanda bija pacentusies, lai noorganizētu īstus regbija svētkus: abas komandas Šauļu centrālā stadiona laukumā ieveda «Vairas» jaunā maiņa, tika atskaņotas abu valstu himnas, par publikas trūkumu tribīnēs būtu grēks sūdzēties - tik daudz skatītāju uz abu komandu tikšanos vēl nebija bijuši.

Vietējai publikai par prieku spēli krietni veiksmīgāk sāka mājinieki, kas jau otrajā minūtē veica piezemējumu, pēc kura iesita arī realizāciju. Dažas minūtes vēlāk «Vairas» padevās vēl viens septiņu punktu gājiens un, kad spēlētas vēl nebija 10 minūtes, jau 14:0.

«Transact Pro/Miesnieki» spēja atgūties, un spēku samēri izlīdzinājās. Puslaika izskaņā divus soda sitienus iesita Hardijs Nungurs, sadeldējot rezultāta starpību līdz astoņiem punktiem (14:6).

Otrajā puslaikā miesnieki tika arī pie diviem piezemējumiem (abos gadījumos izcēlās Guntis Cirša), taču mājinieki atbildēja ar to pašu. Pašā spēles izskaņā Nunguram bija teicama izdevība ar soda sitienu izraut vismaz bonusa punktu par rezultāta starpību, kas mazāka par septiņiem punktiem, taču sitiens nebija precīzs. 26:18 - Baltijas čempionāts sākts ar zaudējumu.

«Transact Pro/Miesnieki» treneris Uldis Bautris: «Bija diezgan lielas problēmas ar sastāvu, īsais rezervistu soliņš tomēr lika sevi manīt. Ļoti slikti sākām - iespējams, pārāk daudz respektējām pretinieku. Pēc tam jau spēle aizgāja, labi kontrolējām bumbu. Autā varējām nospēlēt veiksmīgāk, grupu cīņā spēles sākumā iniciatīva bija pretiniekiem, bet spējām to pārņemt un mača izskaņā jau stūmām mēs. Ļoti patika, kā ar kāju nospēlēja Priede, arī pārējie ir jāuzteic. Žēl, ka netikām pie bonusa punkta, taču arī viņiem neļāvām to izcīnīt. Domāju, spēlētāji guva pozitīvas emocijas, arī skatītāju bija daudz.»

«Transact Pro/Miesnieki» sākumsastāvs

1. J. Skuja, 2. E. Cīrulis, 3. G. Cirša, 4. I. Liepiņš, 5. K. Garokalns, 6. J. Šimanskis, 7. A. Andersons, 8. E. Balodis, 9. E. Šefanovskis, 10. J. Priede, 11. H. Nungurs, 12. K. Kruskops, 13. R. Kokins, 14. K. Spalva, 15. G. Andersons. Uz maiņu laukumā devās: M. Kreicbergs, A. Mucenieks, J. Juškāns, A. Mantinieks.

Nākamā spēle «Baltijas Top līgas» čempionātā jau pēc nedēļas - 26. augustā, kad «Transact Pro/Miesnieki» izbraukumā ļoti svarīga spēlē tiksies ar Kauņas «Žalgiri».

© TVNET. Visas tiesības paturētas