Skujiņa komandas biedrs uzvar Katalonijas tūres posmā, Vosekalns 14. Malaizijā

Katalonijas tūres piektajā posmā uzvaru piektdien izcīnījis «Trek – Segafredo» komandas riteņbraucējs Harlinsons Pantano, bet viņa komandas biedrs Toms Skujiņš ieņēma 145. pozīciju. Malaizijā notiekošajā HC kategorijas velobrauciena «Tour de Langkawi» sestajā etapā 14. vietā finišējis Andris Vosekalns, bet sacensības aizvadījuši arī Emīls Liepiņš, Māris Bogdanovičs, Kaspars Serģis un «Rīga» komandas braucēji.

Toms Skujiņš

Piektdien dažāda mēroga UCI kategorijas velobraucienos startējuši kopumā desmit Latvijas šosejas riteņbraucēji. Spānijā piektdien tika aizvadīts pasaules tūres velobrauciena «Tour of Catalunya» piektais posms, kurā dalībniekus sagaidīja 212 kilometru gara distance ar trijiem izteiktiem kāpumiem tās laikā. No abiem Latvijas riteņbraucējiem tūri turpināja Toms Skujiņš, bet Aleksejam Saramotinam, pēc neiekļaušanās laika limitā vakardienas posmā, sacensības bija noslēgušās.

Šī posma atrāvienā iesaistījās 12 riteņbraucēji, starp kuriem bija arī divi Toma Skujiņa komandas biedri no «Trek – Segafredo» – Harlinsons Pantano un Lorāns Didjē. 20 kilometrus pirms finiša līderu grupas pārsvars pār grupu, kurā toni noteica «Movistar» komandas braucēji sasniedza 3 minūtes. 20 kilometrus pirms finiša atrāvienā devās līderu grupā esošais norvēģis Vegards Laengens un Pantano. Kā vēlāk izrādījās, šis bija uzvaru nesošs atrāviens.

Pēdējie kilometri tika veikti garā un tehniskā nobraucienā, kura beigās peletons panāca pārējos līderu grupas dalībniekus. Tomēr cīņa par uzvaru atrisinājās starp Laengenu un Pantano. Tehniskāks un ātrāks pēdējos metros izrādījās Toma Skujiņa komandas biedrs. Pantano izcīnīja savu ceturto uzvaru profesionālajā karjerā. Trasē viņš pavadīja 5 stundas 20 minūtes un 53 sekundes. Tāds pats laiks arī norvēģim.

Trešo vietu ieguva nobraucienu meistars Matejs Mohoričs no «Bahrain Merida» komandas. Slovēnis kuriozā veidā gan bija pārliecināts, ka finišē pirmais. Viņš pēdējos metrus veica ar paceltām rokām. Uzvarētājam Mohoričs zaudēja desmit sekundes. Tāda pat atpalicība vēl virknei sekotāju.

Toms Skujiņš šajā posmā finišēja 145. vietā, 13 minūtes un 33 sekundes aiz uzvarētāja. Kopvērtējuma galvgalī gan nekādas izmaiņas nav notikušas. Līderis pirms pēdējiem diviem posmiem ir Alehandro Valverde, kurš par 16 sekundēm apsteidz Eganu Berlanu («Sky»). Toms Skujiņš atkāpies uz 127. pozīciju. Sestdien gaidāms 194 kilometru garš posms ar trīs izteiktākiem kāpumiem. Pēdējā trases daļa gan vedīs pa līdzenumu.

Andris Vosekalns

Malaizijā aizvadīts tur notiekošās «Langkawi» tūres (UCI HC kategorija) sestais no astoņiem posmiem. Tajā dalībnieki, tostarp Latvijas šosejas riteņbraucējs Andris Vosekalns («Hengxiang»), veica 108,5 kilometru garu līdzenuma posmu. Uzvarētāja liktenis izšķīrās lielās grupas finiša spurtā, kurā nepārspēts palika itāļu sprinteris Luka Pačioni no «Willer Triestina - Selle Italia» komandas. Viņš trasē pavadīja 2 stundas 24 minūtes un 55 sekundes. Otrā vieta «Astana» vienības sprinterim Rikardo Minali, bet trešais šajā etapā bija mājinieks Harifs Saleks.

Andris Vosekalns bija labākais no savas vienības un posmu noslēdza 14. vietā (+00:00:00) starp 118 dalībniekiem. Kopvērtējumā Andris ieņem 105. pozīciju, bet līderis ir krievu sportists Artjoms Ovečkins. Velobrauciens noslēgsies svētdien.

Emīls Liepiņš un Māris Bogdanovičs

Itālijā aizvadīts UCI 1. kategorijas daudzdienu velobrauciena «Coppi e Bartali» velobrauciena otrais posms. 130 kilometru garajā distancē, kur katrā no trijiem apļiem tika iekļauts viens izteikts kāpums, peletons sadalījās mazākās grupā.

Abi mūsu valsts pārstāvji – Emīls Liepiņš («One Pro Cycling») un Māris Bogdanovičs («Amore & Vita Selle SMP») posmu noslēdza sekotāju grupā vairāk nekā 27 minūtes aiz uzvarētāja. Māris ierindots 139. vietā, bet Emīls 146. Uzvaru izcīnīja Toma Skujiņa komandas biedrs Bauke Mollema («Trek – Segafrdo»), kurš septiņu sportistu lielās grupiņas finiša spurtā pārspēja «Sky» komandas braucēju Djēgo Rosu. Abiem mūsu sportistiem iespēja sevi apliecināt būs rīt, kad gaidāms līdzenuma etaps.

Andžs Flaksis

Normandijas tūres piektajā no septiņiem posmiem tika veikta 174 kilometru gara un pauguriem bagāta distance. Andža Flakša un viņu komandas biedru galvenais uzdevums bija palīdzēt savam vienības sportistam Fabianam Lainhardam nosargāt līdera kreklu, ko šveicietis tur savās rokās jau kopš pirmā posma beigām, kad palika nepārspēts. Šajā reizē gan sacensību gaita Lainhardam tik labvēlīga nebija.

Piektajā etapā uzvaru izcīnīja nīderlandietis Juliuss Van Den Bergs no «SEG Racing academy», kurš aiz sevis atstāja dāņu riteņbraucēju Emilu Vinjebo. Vienu sekundi abiem zaudēja un trešo vietu izcīnīja «JLT Contdor» britu riteņbraucējs Tomass Stjurats. Labākais no «Holowesko Cotadel Racing team» braucējiem bija Džons Mērfijs, kuram septītā vieta (+00:00:16). Lainhards ieņēma 13. pozīciju (+00:00:49), kas lika zaudēt vadību kopvērtējumā.

Flaksis šo posmu noslēdza pirmajā lielajā grupā, 49 sekundes aiz uzvarētāja. Mūsu sportistam 60. pozīcija. Kopvērtējumā līdera godu pārņēmis Stjuarts, bet visaugstāk no «Holowesko Citadel Racing team» braucējiem tagad atrodas Mērfijs, ieņemot devīto vietu.

Komanda «Rīga» un Kaspars Serģis

Turcijā piektdien aizvadīts «Tour of Cartier» velobrauciena (UCI 2.2 kategorija) pirmais posms. Sacensībās no latviešiem startē komandas «Rīga» riteņbraucēji un «Evelo team» pārstāvis Kaspars Serģis. Pirmajā posmā dalībniekus sagaidīja 109 kilometru gara distance ar finišu nelielā kāpumā.

Uzvaru posmā izcīnīja moldāvs Kristians Railenū, kurš par četrām sekundēm pārspēja ukraini Anatoliju Budjaku. No latviešiem visaugstāk posmā ierindojās Ēriks Toms Gavars. «Rīga» komandas riteņbraucējs ierindojās 40. vietā, uzvarētājam zaudējot 1 minūti un 26 sekundes. 46. pozīcija Kristeram Ansonam (+00:01:39), bet Kaspars Serģis («Evelo team») ieņēma 76. vietu (+00:12:08). Kristaps Pelčers bija spiests izstāties. Finišu sasniedza 83 dalībnieki. Velobrauciens turpināsies rīt ar 175 kilometru garo otro posmu Antālijā.