Latvijas handbola izlase pārbaudes turnīru Itālijā sāk ar zaudējumu

Latvijas vīriešu handbola izlase ceturtdien Itālijas pilsētā Kjeti ar zaudējumu sāka valstsvienību pārbaudes turnīru «Adriatic Cup», atzīstot Ukrainas valstsvienības pārākumu ar rezultātu ar 22:29, vēsta Latvijas Handbola federācija.

Latvijas izlases sastāvā rezultatīvākie spēlēji šajā mačā bija Artūrs Lazdiņš un Elvijs Borodovskis, kuri katrs guva pa 4 vārtiem.

Valstsvienība uz turnīru devusies 15 spēlētāju sastāvā, bet bez vairākiem līderiem, Daini Krištopānu un Aivi Jurdžu ieskaitot. Tādējādi «Adriatic Cup» kalpo kā izlases tuvāko rezervju apzināšana un iespēja jaunajiem handbolistiem sevi apliecināt.

Latvijas izlases pirmā pretiniece turnīrā bija Ukraina, ar ko pēdējoreiz tika spēlēts 2017.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā, abas reizes uzvarot (23:18, 22:21).

Šajā duelī latvieši ne pārāk veiksmīgi iesāka spēli, nokļūstot iedzinējos ar 0:2, taču Artūra Lazdiņa un Elvija Borodovska gūtie vārti ļāva rezultātu līdzsvarot. Puslaika pirmajā pusē tomēr iniciatīva piederēja ukraiņiem, kas izmantoja savas iespējas. Latvija drīz vien ieguva -3, taču četri vārti pēc kārtas ļāva Latvijai pirmoreiz spēlē izvirzīties vadībā – 7:6 pēc Riharda Lejas metiena.

Vārtos vairākkārt pārliecinoši nospēlēja arī Edgars Kukša, mūsējiem vairākkārt iegūstot arī +2 (9:7, 10:8). Puslaika izskaņā gan Ukrainai izdevās panākt neizšķirtu un, izmantojot latviešu kļūdas, arī atgūt vadību. Desmit sekundes pirms puslaika beigām latvieši spēlējot ar septiņiem laukuma spēlētājiem, pēc Artūra Lazdiņa precīza metiena izlīdzināja rezultātu, taču ukraiņi vēl paspēja raidīt bumbu tukšajos vārtos - 13:14 pēc pirmajām 30 minūtēm.

Otrā puslaika sākumā Latvija rezultātu līdzsvaroja, taču tam sekoja vairākas neveiksmīgas epizodes, kļūdas piespēlēs, par ko Ukraina mūsējos sodīja – 16:20. Latvijas valstsvienības handbolisti nespēja realizēt pat ļoti labas izdevības gūt vārtus (ātrajos uzbrukumos, no septiņu metru soda metiena atzīmes) un 49.minūtes sākumā deficīts pieauga jau līdz -6 (19:25). Tomēr tas nebija maksimālais ukraiņu pārsvars, jo pēdējā piecminūtē viņu atrāviens sasniedza pat astoņus vārtus (20:28). Visā spēlē Latvijai zaudējums ar 22:29.

Piektdien, 8. jūnijā, Latvijas izlase aizvadīs otro spēli turnīrā, plkst. 18:45 sacenšoties ar Turcijas valstsvienību. Savukārt sestdien plkst. 19:45 noslēgs turnīru ar spēli pret mājinieci Itāliju. Visu spēļu tiešraides skatāmas interneta platformā Pallamano TV.

Latvija – Ukraina 22:29 (13:14)

Vārtu guvēji Latvijas izlasē: Lazdiņš 4, Borodovskis 4/2,Gorbunovs 2, Kurzemnieks 2, Kreicbergs 2, Pančenko 2, Piļpuks 2, Politers 1, Ērmanis 1, Leja 1, Seņkāns 1.