Uvis Kalniņš izcīna bronzas medaļu Eiropas Junioru čempionātā

Latvijas peldētājs Uvis Kalniņš izcīnījis trešo vietu Serbijas galvaspilsētā Belgradā notiekošajā Eiropas Junioru čempionātā peldēšanā, informē Latvijas Peldēšanas federācija.

100 metru brīvā stila finālā jauniešiem mūsu valsts pārstāvis Uvis Kalniņš distanci veica 50,18 sekundēs un pirmo reizi atjaunotās Latvijas vēsturē kāds no Latvijas peldētājiem kāpa uz goda pjedestāla šāda mēroga peldēšanas sacensībās.

Lai gan pēc pirmajiem 50 metriem Kalniņš nebija starp trīs ātrākajiem peldētājiem, jaunajam talantam izdevās noturēt uzņemto ātrumu un burtiski izraut bronzas medaļu.

Gan sacensību priekšpeldējumos, gan pusfinālā valmierietis uzstādīja trešo ātrāko rezultātu, distanci veicot attiecīgi 50,60 un 50,31 sekundē, un pārliecinoši spēja kvalificēties Eiropas Junioru čempionāta finālam šajā prestižajā distancē.

Par Eiropas Junioru čempionu kļuva serbs Velimirs Stepanovičs, kurš distanci veica 49,56 sekundēs, savukārt sudraba medaļu izcīnīja Baltkrievijas sportists Arsēnijs Kuharajevs (49,82).

Rīta sacensību programmā priekšpeldējumos uz starta izgāja Uldis Tazāns, kurš 50 metrus brasā veica 29,70 sekundēs un ieņēma augsto 19.vietu. Savukārt trešais Latvijas pārstāvis Antons Voitovs, kurš sākotnēji tika pieteikts peldējumam 200 metros uz muguras, šodien nestartēja.