Serbijas basketbolisti uzvar Ungāriju un sasniedz EČ ceturtdaļfinālu

Olimpiskie vicečempioni Serbijas basketbolisti svētdien Stambulā Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīra astotdaļfinālā ar 86:78 (24:16, 24:25, 21:12, 17:25) pārspēja Ungāriju, iekļūstot ceturtdaļfinālā, kur tiksies ar Itāliju.

Uzvarētājiem pa 17 punktiem guva Ognjens Kuzmičs, kurš izcīnīja arī desmit atlēkušās bumbas, un Bogdans Bogdanovičs, kamēr ungāriem ar 22 punktiem izcēlās Zoltāns Perls, bet Čaba Ferencs pievienoja 15 punktus.

Serbijas izlase praktiski visu spēli bija vadībā, pēc puslaika esot priekšā ar 48:41, bet pirms pēdējās ceturtdaļas panākot jau 69:53. Beigās Ungārija rezultātu gan samazināja, tomēr serbu uzvaru apdraudēt nespēja.

Jau ziņots, ka svētdien citā astotdaļfināla cīņā Latvijas izlase ar 100:68 (27:15, 26:22, 29:15, 18:16) pieveica Melnkalni, otro reizi pēc kārtas sasniedzot Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu, kur otrdien tiksies ar Slovēniju.

Latvijas un Serbijas izlases tikās apakšgrupu turnīra pirmajā spēlē, kad ar 92:82 pārāki bija olimpiskie vicečempioni serbi, kuri vēlāk grupā ieņēma pirmo vietu, aiz sevis atstājot Latviju, Krieviju, Turciju, Beļģiju un Lielbritāniju.

Ceturtdaļfinālu sestdien sasniedza arī Slovēnija, Grieķija, Itālija un Vācija.

Slovēnija ar 79:55 sagrāva Ukrainu, Grieķija ar 77:64 uzveica Lietuvu, Vācija ar 84:81 pārspēja Franciju, bet Itālijas basketbola izlase ar 70:57 bija pārāka pār Somiju.

Vēl svētdien plkst.18.45 astotdaļfinālā tiksies Spānija un Turcija, bet 21.30 spēlēs Horvātija un Krievija.

Eiropas čempionāts ilgs līdz nākamajai svētdienai.