Šveds ieved Krievijas basketbolistus EČ ceturtdaļfinālā

Krievijas vīriešu basketbola valstsvienība svētdien Turcijas pilsētā Stambulā ar rezultātu 101:78 (25:23, 21:19, 26:15, 29:21) sagrāva Horvātijas izlasi un pārliecinoši kvalificējās Eiropas čempionāta (EČ) ceturtdaļfinālam, kur pretī stāsies Grieķija.

Uzvarētāju rindās lielisku sniegumu demonstrēja Aleksejs Šveds, kurš guva 27 punktus un veica 12 rezultatīvas piespēles. Krievijas izlases labā 14 punktus pievienoja Andrejs Zubkovs un Dmitrijs Kulagins, 14 iemeta Vitālijs Fridzons un 10 pievienoja Timofejs Mozgovs.

Horvātijas valstsvienības sastāvā 28 punktus guva Bojas Bogdanovičs, 13 iemeta Dario Saričs, bet ar 11 atzīmējās Luka Zoričs.

Tikai brīžiem Horvātijas basketbolisti spēja iegūt vadību, kas gan nebija lielāka par četriem punktiem. Spēles otrajā puslaikā Krievijas izlase pārliecinoši kontrolēja cīņas gaitu, galā svinot uzvaru un sasniedzot ceturtdaļfinālu.

Krievijas basketbolistiem ceturtdaļfinālā pretī stāsies Grieķija, kas sestdien astotdaļfinālā ar 77:64 pārspēja Eiropas vicečempioni Lietuvu.

Jau ziņots, ka svētdien citā astotdaļfināla cīņā Latvijas izlase ar 100:68 (27:15, 26:22, 29:15, 18:16) pieveica Melnkalni, otro reizi pēc kārtas sasniedzot Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu, kur otrdien tiksies ar Slovēniju.

Pēc tam turpinājumā olimpiskie vicečempioni Serbijas basketbolisti ar 86:78 (24:16, 24:25, 21:12, 17:25) pārspēja Ungāriju, iekļūstot ceturtdaļfinālā, kur tiksies ar Itāliju.

Savukārt vēlāk pašreizējie Eiropas čempioni Spānijas basketbolisti astotdaļfinālā ar rezultātu 73:56 (19:15, 14:15, 16:18, 24:13) uzvarēja mājinieci Turciju.

Titula aizstāvēšanu Spānija turpinās pret Vāciju, kas ceturtdaļfinālu sasniegusi pēc 10 gadu pārtraukuma.

Zīmīgi, ka turnīra ceturtdaļfinālu sasniegušas trīs komandas no D apakšgrupas, kurā priekšsacīkstēs spēlēja Latvijas izlase. Izslēgšanas turnīra pirmo kārtu pārvarējusi Latvija, Serbija un Krievija, bet zaudējumu piedzīvoja Turcija.

Kā vēstīts, sestdien astotdaļfinālos Slovēnija ar 79:55 sagrāva Ukrainu, Grieķija ar 77:64 uzveica Lietuvu, Vācija ar 84:81 pārspēja Franciju, bet Itālija ar 70:57 bija pārāka pār Somiju.

Eiropas čempionāts ilgs līdz nākamajai svētdienai.

Pirms diviem gadiem pie trešā titula vēsturē tika Spānija, kas finālā ar 80:63 apspēlēja Lietuvu, bet bronzas medaļas ieguva Francijas basketbolisti.