Florbolistes dramatiskā cīņā uzvar Slovākiju un cīnīsies par piekto vietu PČ

Latvijas sieviešu florbola izlase piektdien pusfināla spēlē par 5.-8.vietu ar 4:3 (0:1, 1:1, 2:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienos pieveica Slovākiju un cīnīsies par piekto vietu turnīrā.

Latvijas komandas labā vārtus šajā mačā guva Diāna Isjomina, Inga Ametere un Elīza Elizabete Bērziņa, kamēr izšķirošo «bullīti» realizēja Gunita Kārkliņa.

Mača rezultātu sestajā minūtē atklāja Slovākijas florboliste Romāna Janegova, bet otrās trešdaļas sākumā slovākietes panāca jau 2:0. Tiesa, neilgu brīdi vēlāk Isjomina rezultāta starpību samazināja līdz minimumam. Vēlāk abas komandas ilgu laiku nespēja gūt vārtus, taču 51.minūtē Slovākija atjaunoja divu vārtu pārsvaru, kad savus otros vārtus šajā mačā guva Mihaela Špoņirova. Tiesa, nedaudz vairāk kā divas minūtes vēlāk Latvijas komanda vēlreiz samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, kad bumbiņu pretinieču vārtos raidīja Ametere.

Pamatlaikam tuvojoties izskaņai, Slovākija iesēdās aizsardzībā, cenšoties nosargāt vienu vārtu pārsvaru, bet pašās beigās Latvija nomainīja vārtsardzi pret sesto laukuma spēlētāju. Tas vainagojās panākumiem, jo ātri vien Latvija izlīdzināja rezultātu, kad spraigā cīņā vārtu priekšā acīgākā bija Bērziņa. 51 sekundi pirms beigām divu minūšu noraidījumu saņēma trešo vārtu guvēja Bērziņa, taču pamatlaikā slovākietes vārtus neguva un cīņa turpinājās pagarinājumā.

Arī papildlaikā Slovākija nespēja realizēt vairākumu, bet vienā no epizodēm Latviju no vārtu zaudējuma glāba pārliktnis, turklāt komandai vēlreiz nācās spēlēt mazākumā. Neviena no izlasēm vārtus gan gūt nespēja, tāpēc cīņas uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienu sērijā.

«Bullīšus» sāka Latvija, un pirmo metienu realizēja Līga Vancāne, bet ar to pašu atbildēja slovākietes. Otrā, trešā un ceturtā sērija abām komandā bija nesekmīga, bet piektajā kapteine Kārkliņa raidīja bumbiņu vārtos, taču Slovākija arī bija precīza. Līdz ar to «bullīši» turpinājās līdz pirmajai kļūdai, turklāt abas vienības ilgi nespēja gūt vārtus, bet izšķirošo bumbiņu vārtos raidīja Kārkliņa.

Līdz ar to Latvija sestdien pret Vāciju cīnīsies par piekto vietu pasaules čempionātā, kamēr Slovākijai par septīto būs jācīnās ar Poliju.

Latvijas sieviešu florbola izlase jau desmito reizi desmit pasaules čempionātos sasniegusi labāko astotnieku, bet pirmajā četriniekā tai līdz šim izdevies iekļūt tikai reizi, kad 2007.gadā gan ceturtdaļfināls nemaz netika izspēlēts.

Savukārt slovākietes, sasniedzot ceturtdaļfinālu, nodrošināja sev labāko sasniegumu pasaules meistarsacīkstēs. Pirms četriem gadiem viņas ierindojās 12.vietā, bet aizpērn izcīnīja devīto pozīciju.

Latvijas sieviešu florbola izlases sastāvs pasaules čempionātā

Vārtsardzes: Lauma Višņevska (Mūras KAIS, Zviedrija), Kristīne Kirilova («Rīgas Lauvas», Latvija), Jana Filipsone (NND, Latvija).

Aizsardzes: Liene Krauja («Rīgas Lauvas», Latvija), Zane Klabere (Oskašhamnas «Craftstadens», Zviedrija), Gunita Kārkliņa («Sveiva»,Norvēģija), Santa Muceniece (NND, Latvija), Gundega Vancāne («Ķekava», Latvija), Madara Adamane (Kocēnu «Rubene», Latvija).

Uzbrucējas: Paula Egle, Lība Daija Mikova, Evita Rudzīte (visas - Kocēnu «Rubene», Latvija), Elīza Elizabete Bērziņa («Ķekava», Latvija), Līga Vancāne, Inga Ametere (abas - Ķekavas «Bulldogs», Latvija), Ieva Priede (NND, Latvija), Ieva Ločmele («Rīgas Lauvas», Latvija), Evelīna Garbare (Burgdorfas «Wizards», Šveice), Diāna Isjomina, Līga Garklāva (abas - «Sveiva»,Norvēģija).