Spānijas Superkausa izcīņas pirmajā mačā «Real» uzveic «Barcelona»

Spānijas Superkausa izcīņas pirmajā mačā, ko klātienē vēroja vairāk nekā 89 500 skatītāju, svētdien pretinieku laukumā Madrides «Real» kluba futbolisti ar rezultātu 3:1 (0:0) pārspēja «Barcelona» komandu.

Spēles 50.minūtē vadībā izvirzījās «Real» futbolisti, kad «Barcelona» centra aizsargs Žerārs Pikē ieraidīja bumbu savos vārtos, taču 77.minūtē Lionels Mesi ar precīzu 11 metru soda sitienu panāca neizšķirtu rezultātu.

Uz tablo 1:1 bija tikai trīs minūtes, jo «Real» komandai vadību ātri atguva tās zvaigzne Krištianu Ronaldu. Portugāļu futbolists pēc vārtu guvuma novilka kreklu, saņemot dzelteno kartīti, un divas minūtes vēlāk par simulēšanu viņam piešķīra otro brīdinājumu, kam sekoja sarkanā kartīte un noraidījums.

Tomēr bez sava komandas līdera «Real» vienībai izdevās ne tikai nosargāt uzvaru, bet arī dubultot pārsvaru. 90.minūtē Marko Asensio iesita vēl trešos vārtus madridiešu labā.

Trofejas ieguvēju noteiks divu spēļu summā. Atbildes mačs notiks 17.augustā «Real» komandas laukumā.

Spānijas Superkausa izcīņa risinās kopš 1982.gada. Tajā katru gadu tiekas iepriekšējās sezonas Spānijas «La Liga» čempionāta uzvarētāji pret Spānijas Karaļa kausa («Copa del Rey») ieguvējiem - šogad attiecīgi «Real» un «Barcelona».

Šo trofeju pērn ieguva «Barcelona», divu spēļu summā apspēlējot «Sevilla» ar 5:0 (2:0 un 3:0). Savukārt «Real» šo kausu nav izdevies izcīnīt kopš 2012.gada, kad Madrides klubs pārspēja «Barcelona» futbolistus.