Ronaldu turpina gūt vārtus; Portugāle pārspēj Maroku

Pirmo uzvaru Pasaules kausa (PK) izcīņas finālturnīrā trešdien izcīnīja 2016. gada Eiropas čempione (EČ) Portugāles izlase, kas «Lužņiku» stadionā Maskavā B apakšgrupas otrās kārtas spēlē ar 1:0 (1:0) pieveica Marokas valstsvienību, kurai otrajā puslaikā piederēja ievērojams pārsvars, bet nespēja realizēt savus momentus. Vienīgos vārtus guva superzvaigzne Krištianu Ronaldu, kurš sacensībās izpildījis jau četrus precīzus sitienus, būdams turnīra rezultatīvākais spēlētājs.

Šī mača rezultāts tika atklāts jau ceturtajā minūtē, kad pēc komandas biedra centrējuma Ronaldu soda laukumā palika nepieskatīts un ar galvu raidīja bumbu bārtos. Šis uzbrucējam bija jau 85.vārtu guvums Portugāles izlases rindās, kas viņu starptautiskā līmenī padarījis par visu laiku rezultatīvāko eiropieti, apsteidzot leģendāro ungāru Ferencu Puskašu. Šīs spēles sākumā pārsvars piederēja pašreizējiem Eiropas čempioniem portugāļiem, turklāt vēl viena iespēja atklāt rezultātu devītajā minūtē bija Ronaldu.

Tiesa, pēcāk jau ieskrējās Maroka, kas izveidoja vairākus draudīgus uzbrukumus un radīja spiedienu pie Portugāles vārtiem. Marokāņiem izdevās vairāki draudīgi uzbrukumi pēc kārtas, kamēr portugāļi izskatījās apmulsuši, īsti nespējot tikt galā ar konkurentiem.

Spēles rezultāts tā arī nemainījās, bet pirmā puslaika izskaņā izgājienā pret marokāņu vārtsargu Muniru Mohamedi devās Gonsālu Gedešs, tomēr viņš nespēja dubultot pārsvaru. Kopumā pirmajā puslaikā Maroka demonstrēja negaidīti labu spēli, bet lielajā pārtraukumā ar minimālu vadību devās Portugāle.

Vēl otrā puslaika sākumā Portugāle izveidoja bīstamu uzbrukumu pie Marokas vārtiem, taču Ronaldu sitiens no labas pozīcijas lidoja stipri pāri vārtiem, tomēr pēc tam jau portugāļus no vārtu zaudējuma vairākkārt glāba vārtsargs Ruī Patrīsiu, kurš 57.minūtē tvēra vārtos lidojošu bumbu pēc Junesa Belhandas sitiena.

Pamatlaika noslēdzošajās 30 minūtēs iniciatīva pilnībā piederēja Marokas futbolistiem, kuri izveidoja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, taču portugāļi arī gana veiksmīgi aizsargājot, ap soda laukumu sastājoties teju visiem vienības futbolistiem. Tiesa, gūt vārtus marokāņiem nekādi neizdevās, bet 85.minūtē bīstamu brīvsitienu pavisam netālu no soda laukuma izpildīja Ronaldu, taču bumba lidoja tieši «sieniņā».

Jau kompensācijas laikā pie lieliskas iespējas panākt neizšķirtu tika marokānis Mehdi Benatija, bet viņa sitiens soda laukumā, atrodoties no vārtiem vien dažus metrus, lidoja vārtiem pāri.

Portugāle - Maroka 1:0 (1:0)

Vārtu guvēji: 1:0 Krištianu Ronaldu (5').

Portugāles izlases sastāvs: Ruī Patrīsiu, Pepe, Žuzē Fonte, Sedriks Suarešs, Rafaels Gerreiru, Krištianu Ronaldu, Žuāu Moutiņu (Adrjēns Silva, 89.min.), Žuāu Māriu (Brunu Fernāndešs, 70.min.), Gonsālu Gedešs, Viljams Karvaļu, Bernārdu Silva (Želsons Martīns, 59.min.).

Marokas izlases sastāvs: Munirs Mohamedi, Ahrafs Hakimi, Nabils Dirars, Manuels da Kosta, Mehdi Benatija, Hakims Zijehs, Karims el Ahmadi (Faisals Fajrs, 86.min.), Juness Belhanda (Mehdi Sarsela, 75.min.), Kalids Butaibs (Ajubs el Kābi, 69.min.), M'bareks Busufa, Nordins Amrabats.

Portugāle ar savu spožāko zvaigzni Krištianu Ronaldu čempionātu sāka pret Spāniju un cīnījās neizšķirti 3:3. Tieši Ronaldu kļuva par kaimiņu dueļa spilgtāko spēlētāju, izceļoties ar «hat-trick» jeb trim gūtiem vārtiem.

Tikmēr Maroka turnīra ievadā 0:1 nedaudz negaidīti piekāpās Irānas futbolistiem.

Zīmīgi, ka abas puses savā starpā tiekas vien otro reizi Pasaules kausu vēsturē - pirmo un līdz šim vienīgo reizi tās tikās 1986. gadā, marokāņiem grupu turnīrā gūstot drošu uzvaru ar 3:1.

Pasaules kausā Portugāle vēl nav uzvarējusi ne reizi, bet labākais sasniegums tai ir trešā vieta tālajā 1966. gadā. Savukārt 2006. gadā Portugāle cieta zaudējumu cīņā par trešo vietu. Marokai labākais sasniegums Pasaules kausā ir 1986. gadā, kad aizkļuva līdz astotdaļfinālam.

Plkst. 18 A grupas cīņā Urugvajas valstsvienība Rostovā pie Donas spēkosies ar Saūda Arābiju. B grupā otrā spēlē Kazaņā plkst. 21 titulētā Spānija sacentīsies pret Irānu.

Sacensības risināsies viena mēneša garumā, finālam norisinoties 15.jūlijā Maskavā.

Finālturnīrā tiks sadalīts iespaidīgs naudas balvu fonds, komandām sadalot 352 miljonus eiro, uzvarētājiem iegūstot 33 miljonus eiro lielu prēmiju.

Šis Pasaules kauss paliks vēsturē arī kā pirmais, kurā tiek izmantota Video tiesneša sistēma jeb VAR. Šāds jaunievedums tika ieviests, lai noteiktu, vai bijis vārtu guvums, 11 metru soda sitiens, noraidījums no laukuma, vai arī kļūdains spriedums par spēlētāja identitāti kādā no tiesneša lēmumiem. Pirmajās trīs spēļu dienās, pateicoties šais sistēmai, tika nozīmēti divi 11 metru soda sitieni.

Pasaules kausa finālturnīrs Krievijā notiek 11 pilsētās, cīņas aizvadot 12 stadionos.