Otrdiena, 17. jūlijā Vārda dienas: Aleksejs Aleksis Alekss
Serbijas un Šveices futbolistu duelis Pasaules kausā |

Krievijā notiekošajā Pasaules kausa izcīņā E apakšgrupas mačā piektdien Kaļiņingradā uzvaru izcīnīja Šveices futbolisti, kuri atspēlējās no 0:1 un beigās pārspēja Serbiju ar rezultātu 2:1 (0:1).

Uzvarētāju komandas labā ar vārtu guvumiem izcēlās Granits Džaka un Džerdans Šakiri, bet Serbijas sastāvā vienīgo precīzo sitienu izpildīja Aleksandars Mitrovičs.

Serbijas izlases sastāvā jau piektajā minūtē rezultātu atklāja Mitrovičs, kurš pēc centrējuma bumbu vārtos precīzi raidīja ar galvu.

Pirmā puslaika turpinājumā serbi nopelnīja kopā trīs dzeltenās kartītes, kamēr Šveice nevienu, turklāt Serbija bumbu kontrolēja mazāk par savu pretinieci.

Otrā puslaika sākumā šveiciešiem izdevās panākt neizšķirtu. Kādā no Šveices izlases uzbrukumiem bumba izlidoja ārpus Serbijas soda laukumam, taču pirmais pie tās piesteidzās Džaka, kurš ar pirmo pieskārienu 52.minūtē to spēcīgi raidīja vārtu tālajā stūrī.

Nedaudz vēlāk cits šveiciešu spīdeklis Šakiri bumbu sita pret vārtu konstrukciju, bet otrā puslaika turpinājumā mačs bija saspringts.

Šakiri spēles pamatlaika 90.minūtē pretuzbrukumā aizskrēja izgājienā viens pret vienu ar vārtsargu. Viņu gan paspēja noķert aizsargs, taču tas neliedza Šakiri bumbu sist tīklā un nodrošināt šveiciešiem uzvaru.

Tādējādi E apakšgrupā Brazīlija un Šveice divos mačos nopelnījušas katra pa četriem punktiem, Serbija tikpat mačos tikusi pie trīs punktiem, bet Kostarika pagaidām cīnās bez punktiem.

Zīmīgi, ka kopš Dienvidslāvijas izjukšanas, Šveice un Serbija savā starpā spēlēs pirmo reizi. Tiesa, pirms tam šveicieši ar Dienvidslāviju tikās 13 reizes, taču uzvarēja vien divos mačos.

Šveices izlase bija arī Latvijas valstsvienības pretiniece šī turnīra kvalifikācijas kārtā.

Šveice Pasaules kausa finālturnīrā spēlē ceturto reizi pēc kārtas, bet kopumā četrgades nozīmīgākajā forumā piedalījusies desmit reizes. Labākais sasniegums tai bijis ceturtdaļfināla sasniegšana 1934., 1938. un 1954.gadā. Pirms četriem gadiem šveicieši Brazīlijā pārvarēja grupu turnīru, bet astotdaļfinālā tikai pagarinājumā ar 0:1 piekāpās vēlākai finālistei Argentīnai. Komandas galvenais treneris ir bosnietis Vladimirs Petkovičs.

Savukārt Serbija, startējot zem dažādiem režīmiem, Pasaules kausam kvalificējusies jau 12.reizi. Tiesa, atsevišķi Serbija četrgades nozīmīgākajā forumā startēs vien otro reizi - 2010.gadā Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) tā nespēja pārvarēt apakšgrupu sacensības. Tikmēr priekštece Dienvidslāvija divas reizes (1930. un 1962.gadā) planētas meistarsacīkstēs izcīnīja ceturto vietu. Vienības galvenais treneris ir Mladens Krstajičs.

Serbija - Šveice 1:2 (1:0)

Vārtu guvēji: 1:0 Aleksandrs Mitrovičs (5'), 1:1 Granits Džaka (53'), 1:2 Džerdans Šakiri (90')

tiešraide beigusies
22. jūnijā, 19:53

Spēle ir galā! Šveice izcīna uzvaru, mača gaitā atspēlējoties no 0:1!

22. jūnijā, 19:47

90' laukuma centrā no aizsarga aizmūk Šakiri, kurš aizskrien līdz vārtiem un ieraida bumbu tīkla, izvirzot Šveici vadībā ar 2:1.

22. jūnijā, 19:40

82' arī Šveices futbolisti izveido labas vārtu gūšanas iespējas, tomēr veiksmīgi aizsardzībā spēlē Serbijas izlase.

22. jūnijā, 19:25

68' Aleksandars Kolarovs izdara labu piespēli, bumba ripo gar pašiem vārtiem, taču Mitrovičs neaizsniedzas līdz bumbai, lai izdarītu sitienu.

22. jūnijā, 19:24

66' Mitrovičs pretinieku soda laukumā nospēlē ar elkoņiem. Serbijas uzbrucējs neapmierināts ar tiesneša lēmumu piešķirt viņam pārkāpumu. Mitrovičs uzskata, ka viņu pirms tam šveicieši turēja.

22. jūnijā, 19:15

58' Šveices uzbrūkošais pussargs Šakiri izdara labu sitienu, tomēr bumba trāpa pa vārtu staba un pārlikņa savienojumu.

22. jūnijā, 19:10

53' ar spēcīgu tālšāvienu Šveices pussargs Granits Džaka panāk neizšķirtu 1:1.

52' atkal pēc stūra sitiena Mitrovičs sit ar galvu, tomēr bumba lido pāri Šveices vārtiem.

22. jūnijā, 19:02

Sācies otrais puslaiks!

22. jūnijā, 18:49

Turnīrā šī ir jau 26. spēle. Neviens mačs joprojām nav bijis bez vārtu guvumiem, noslēdzoties ar rezultātu 0:0.

Līdz ar to ir atkārtots Pasaules kausa rekords. Arī 1954. gada Pasaules kausa izcīņā 26 mačos pēc kārtas tika gūti vismaz vieni vārti.

22. jūnijā, 18:48

Bumbas kontrole: Serbija 31% - 69% Šveice. Izdarītie sitieni - 9:8 (sitieni vārtu rāmī 3:1).

22. jūnijā, 18:47

Noslēdzies pirmais puslaiks!

22. jūnijā, 18:43

44' aptuveni 3 metru attālumā no vārtiem Duško Tošičs izdara sitienu, taču mēģinājums ar galvu ieraidīt bumbu vārtos ir nesekmīgs.

22. jūnijā, 18:39

40' pārkāpjot noteikumus pret Džerdanu Šakiri, dzelteno kartīti saņēmis Luka Milivojevičs.

22. jūnijā, 18:32

33' Džemaili atkal tiek pie bumbas soda laukumā, taču teicamā sitiena pozīcijā viņš pieņem nesaprotamu lēmumu - atdod neprecīzu piespēli uz otru malu.

22. jūnijā, 18:30

30' Džemaili tiek pie bumbas vārtu priekšā, taču Serbijas vārtsargs Vladimirs Stojkovičs atvaira sitienu.

22. jūnijā, 18:22

Šveices futbolistiem pieder pārsvars bumbas kontrolē (67%), taču Serbijas spēlētāji izdarījuši divreiz vairāk sitienus - 6:3.

22. jūnijā, 18:16

Abas komandas spēlē visai uzbrūkošu futbolu, saspēles nav ilgas, spēlētāji mērķtiecīgi cenšas doties uz priekšu un gūt vārtus.

22. jūnijā, 18:10

10' kreisajā flangā pie laukuma gala līnijas teicami par bumbu nocīnās Rikardo Rodrigess, kurš tālāk piespēle Blerimam Džemaili, taču Šveices pussargs aizsit garām vārtiem.

22. jūnijā, 18:06

5' vēlreiz teju identiska izspēle, taču šoreiz pēc Mitroviča sitiena ar galvu bumba ielido Šveices vārtos.

22. jūnijā, 18:05

5' Aleksandars Mitrovičs no soda laukuma vidus izdara sitienu ar galvu, taču bumbu atsit Šveices vārtsargs Jans Zommers.

22. jūnijā, 17:41

Vietu astotdaļfinālā jau garantējušas 4 komandas - Krievija un Urugvaja (A apakšgrupa), kā arī Francija (C apakšgrupa) un Horvātija (D apakšgrupa).

22. jūnijā, 17:30

Šodien izcīnot uzvaru pret Šveices izlasi, Serbijas futbolisti nodrošinās dalību astotdaļfinālā.

22. jūnijā, 17:29

Serbija pirmajā kārtā ar 1:0 uzveica Kostariku, savukārt Šveice cīnījās neizšķirti 1:1 pret Brazīliju.

22. jūnijā, 17:28

Šodien notika otra E apakšgrupas spēle, kurā Brazīlija grūtā cīņā pārspēja Kostariku.

22. jūnijā, 16:55