Otrdiena, 17. jūlijā Vārda dienas: Aleksejs Aleksis Alekss
Horvātijas futbolists Ivans Rakitičs |  
Foto: EPA/LETA

Visi Horvātijas iedzīvotāji svētdien Pasaules kausa finālā domās būs kopā ar futbola izlasi, kas par prestižo trofeju cīnīsies pirmo reizi vēsturē, uzsver viens no valstsvienības līderiem Ivans Rakitičs.

Svētdien Pasaules kausa finālā Maskavā Horvātija spēkosies ar Franciju.

«Šī mums visiem ir vēsturiska spēle. Uz laukuma būs četrarpus miljoni horvātu. Izjūtam īpašu saikni ar mūsu valsti. Uzvelkot svēto izlases kreklu, mēs kļūstam pavisam par citiem cilvēkiem,» atzīmēja horvātu pussargs.

Rakitičs uzsvēra, ja vien eksistētu stadions ar 4,5 miljoniem sēdvietu, tas būtu pilns ar Horvātijas izlases līdzjutējiem.

«Jūtu, ka simtiem miljoni jūt mums līdzi, jo saņemam atbalstu no visām pasaules malām. Iemantojām daudzu skatītāju mīlestību, kas pierāda, ka esam pelnījuši spēlēt finālā,» pauda Rakitičs.

Horvātija ar Franciju tikās 1998.gada Pasaules kausa pusfinālā, horvātiem toreiz ciešot zaudējumu. Rakitičs uzskata, ka horvātu futbolisti nealkst pēc revanša, jo tā ir 20 gadus veca vēsturē.

Pašlaik 30 gadus vecais Rakitičs būt ar mieru beigt karjeru izlasē, ja vien tā triumfētu Pasaules kausā.

«Kad sāku savu karjeru izlasē, mans sapnis bija ik pēc diviem gadiem piedalīties lielo turnīru finālos. Spēlēt Pasaules kausa fināla ir karjeras kulminācija. Tā ir lielākā spēle mūsu mūžos un mēs gribam pamest laukumu ar augstu paceltām galvām,» stāstīja Rakitičs.

Sestdien Pasaules kausa finālturnīrā tiks sadalītas bronzas medaļas, par trešo vietu cīnoties Beļģijai un Anglijai.

© TVNET. Visas tiesības paturētas